Nezaradené

4 miesta na Slovensku, ktoré by ste mali navštíviť

príroda

Slovensko je úžasná krajina plná miest, ktoré treba vidieť. Stačí si nájsť hotel v Žiline a môžete podnikať výlety do okolia. Lacné ubytovanie v Žiline ale môžete vymeniť aj za iné kúty Slovenska. Tu sú 4 tipy na miesta, ktoré by ste mali navštíviť.

Lietavský hrad

Lietavský hrad možno nie je tým najznámejším pamiatkam, ale ide o jednu z najzachovalejších a  najväčších zrúcanín na Slovensku. Vznikať začal v roku 1241 a opustený je od 18. storočia. Nachádza asi 10 km od Žiliny a v tejto oblasti je mnoho miest, ktoré stojí za to navštíviť, takže si nájdite lacné ubytovanie v Žiline a užite si dovolenku na Slovensku.

Banská Štiavnica

Keď vás tento pekný hotel v Žiline omrzí vydajte sa na juh do Banskej Štiavnice. Mesto je zaradené v Zozname svetového dedičstva UNESCO a patrí k tým najkrajším na Slovensku. Bývalé banícke mesto sa má skutočne čím pýšiť. Okrem Kalvárie nesmiete obísť ani Trojičné námestie a Starý zámok. Na ceste z Trojičného na Radničné námestie neobíďte ani budovu radnice a Kostol sv. Kataríny.

Obec Klin

Obec Klin je na Orave a zaujímavá je predovšetkým sochou Krista, ktorá má 9,5 m a pripomína tú, ktorá je v Rio de Janeiro. Aby ste si mohli sochu na vrchu Grapa pozrieť zblízka, čaká vás menšia túra ale odmenou vám bude výhľad na Roháče a Oravskú priehradu. Okrem toho vás čaká aj upravené prostredie ideálne na menší odpočinok.

Kaštieľ Betliar

Kaštieľ Betliar z 18. storočia sa nachádza v blízkosti Rožňavy a je to hádam najzachovalejší kaštieľ na Slovensku.  Okrem pôvodného vybavenia vás očarí aj nádherný park s rozlohou 80 ha, v ktorom nájdete vzácne a exotické stromy, jazierko aj umelo vytvorený vodopád. Na prehliadku kaštieľa a vychádzku po parku si pokojne vyčleňte celý jeden deň. V obci Betliar si môžete prezrieť aj rímskokatolícky a evanjelický kostol.

Komentáre