Zaujímavosti

7 tipov na ochladenie bytu bez klimatizácie

klimatizacia

Už máte dosť tepla a horúčav, ktoré nemajú s vaším telom a organizmom žiadne zľutovanie? Odporúčame vám využiť jednoduché tipy, ktoré vám pomôžu vytvoriť chlad v dome, ako aj zachovať silu pre každodenné činnosti.

Teplo  a slnko potrebujeme, no ak je ho moc a sila stúpa, spôsobuje vážne komplikácie, ktorým sa ale spolu s nami a našimi radami môžete vyhnúť.

Zlepšite izoláciu miestnosti

V byte je potrebné zatvoriť všetky okná a dvere. Miestnosť vetrajte skoro ráno, neskoro večer alebo v noci. Cez deň sa otvoreným oknom dnu dostane teplo, ktorého sa potom už nezbavíte. Na večerné vetranie sa poistite inštaláciou špeciálnej siete proti hmyzu.

Žiadne slnečné žiarenie

Ak chcete byt ochladiť, chráňte svoju izbu pred priamym slnečným žiarením. Použite na to moderné rolety, hliníkové fólie alebo ťažké ľanové záclony. Zapadajú dobre do každého interiéru a neprepustia dnu väčšinu slnečných lúčov.

Odstráňte všetky koberce

Koberce sú nielen zdrojom prachu, ale tiež absorbujú teplo v miestnosti. Na chladnejšej podlahe bez nich sa navyše môžete príjemne schladiť.

Zvlhčujte miestnosť

Životodarná vlhkosť zníži teplotu o 3-4 stupne! Len to nepreháňajte. Zvlhčovačov je na trhu naozaj veľa, prípadne stačí v interiéri rozmiestniť obyčajné nádoby s vodou.

Mokré uteráky

Po byte rozvešajte mokré uteráky alebo plachty. Tento postup opakujte každú pol hodinu. Ďalšou možnosťou je zvlhčovanie záclon.

Vaňa s chladom

Naplňte vaňu studenou vodou a otvorte dvere do bytu. Teplota klesne o ďalšie 2-3 stupne. Prípadne si dajte chladnejšiu sprchu, namočte zápästia, krk a nohy.

Ľad

Bude sa postupne topiť, no zároveň vzduch trochu ochladí. Čím viac tým lepšie. Stačí ho nasypať do vázy, na tanier alebo nejakú misku.

Vyskúšajte a uvidíte, čo z toho funguje najlepšie. Leto ešte svoje posledné slovo určite nepovedalo.

Komentáre