Šport a zdravieTrendy a nákupy

7 TIPOV NA RÝCHLEJŠÍ RAST VLASOV!

fénovanie vlasov

Okrem toho, že moderná doba ponúka množstvo prípravkov sľubujúcich rast vlasov existujú aj zaručene overené techniky, ktoré rastu prospievajú.

starostlivosť o dlhé vlasy

TIP ČÍSLO 1: Začnite zvnútra

Je veľmi dôležité poznamenať, že naša strava, pitný režim, spánok a životospráva celkovo ovplyvňuje aj rasť našich vlasov. Na internete môžeme vidieť reklamy na produkty urýchľujúce rast vlasov. Tieto produkty však väčšinou obsahujú základné vitamíny a živiny. Preto nemusíte investovať do podobných produktov. Dôležité je dostatočné množstvo všetkých potrebných živín a vlasy budú mať skvelé podmienky pre rast. Pokiaľ však predsa  len chcete investovať do nejakého produktu odporúčame ZINOK. Je cenovo dostupný a jeho účinok na vlasy a nechty je nespochybniteľný.

TIP ČÍSLO 2: Zastrihávanie vlasov

Možno sa to vám to zdá ako paradox, ale pri pestovaní dlhých vlasov je potrebné zastrihávať si končeky. Končeky vlasov sú najviac namáhané a často veľmi zničené. Odstrihnutím suchých a poničených končekov vlasy môžu znova dýchať a sú odľahčené. 

TIP ČÍSLO 3: Umývanie vlasov

Pre rast je dôležitý správny postup umývania si vlasov. Používajte šampóny bez parabénov, najlepšie prírodné produkty. Vlasy by ste si mali umyť dvakrát po sebe poriadne šampónom. Prvýkrát sa totiž zbavujete nečistôt a druhýkrat mazu z vlasov. Nikdy nezabúdajte na kondicionér. Je veľmi dôležitou súčasťou umývania vlasov, ktorá by nemala chýbať v starostlivosti žiadnej dlhovlásky. Neumývajte si vlasy príliš často. Maz, ktorý vlasy produkujú sú prirodzenou súčasťou výživy vlasov. Vhodné je umývanie približne každé 3-4 dni.

TIP ČÍSLO 4: Masky a olejčeky na vlasy

Produkty na vlasy určené na starostlivosť sú pre vaše vlasy veľmi hydratačné. Opäť odporúčame najmä prírodné produkty, ktoré nespôsobujú žiadny nežiaduci chemický zásah. Medzi takéto produkty patrí napríklad kokosový olej, ktorý si nevedia vynachváliť ani celebrity. Vítané sú však akékoľvek druhy masiek, ktorý vlas vyživia a zaceľujú končeky. POZOR: Pri používaní olejčekov je nevyhnutné ich použiť až po tepelnej úprave. V inom prípade spôsobia viac škody ako úžitku.

TIP ČÍSLO 5: Vyhýbajte sa farbeniu vlasov

Asi každý z nás vie, že farba na vlasy je veľmi dehydratačná voči vlasovej štruktúre. Často preto spôsobuje štiepenie a lámanie končekov. Najmä farby s vysokým obsahom peroxidu sú priam nežiaduce. Pokiaľ však chcete používať farby na vlasy použite farebný šampón, alebo navštívte kaderníka. Vďaka jeho profesionálnej vlasovej kozmetike vlasy toľko neničí a navyše odíde s krásnou úpravou vlasov.

7 tipov na rýchly rast vlasov
7 tipov na rýchly rast vlasov

TIP ČÍSLO 6: Obmedzte úpravu vlasov

Žehlenie, kulmovanie, fénovanie, či iné procedúry predstavujú pre vlasy obrovskú záťaž. Najlepšie je takéto tepelné úpravy nepoužívať, no kto nemá rád upravené vlasy? Snažte sa čo najviac obmedziť tepelné úpravy. Ak už chcete použiť nejakú tepelnú úpravu použite ochranu pred teplom v spreji. Veľmi škodlivé pre textúru vlasu je tiež tupírovanie vlasov.

TIP ČÍSLO 7: Starostlivosť o pokožku hlavy

Tento bod je veľmi dôležitý no často naň zabúdame. Vlasová pokožka by mala pre nás byť pri starostlivosti o vlasy prvoradá. Pokiaľ máte problémy s pokožkou vlasov spôsobuje to množstvo ďalších problémov týkajúcich sa vypadávania a rastu vlasov. Pre vlasovú pokožku sú priaznivé masáže hlavy, poriadne vymývanie šampónu, striedanie rozpustených a vypnutých vlasov.

 

Komentáre