Nezaradené

Na dovolenku FIT- vyskúšajte detox!

Na dovolenku FIT- vyskúšajte detox!

Dovolenka je pre nás väčšinou miestom, kde si chceme oddýchnuť a zrelaxovať. Zároveň je však dôležité aby sme sa na pláži v plavkách cítili dobre a sebavedome. Práve preto je niekedy dobre nechať si dlhší čas na prípravu pred odletom a dopriať svojmu telu trošku detoxu.

Čo je to detox?

Najlepší detox aký môžete svojmu telu dopriať je prostredníctvom obmedzenia spracovaných potravín. Snažte sa jesť dostatok ovocia, zeleniny a zdravých potravín a obmedzujte tie nezdravé. Vďaka tomu sa vaše telo bude cítiť omnoho lepšie a tak isto aj vaša psychika a metabolizmus.

detox

V našom tele prirodzene dochádza k detoxifikácii toxínov. Tá je však ovplyvňovaná najmä prijímaním ďalších toxínov napríklad práve v prijímaní nezdravých jedál. Preto je naše telo niekedy unavené a môžeme sa cítiť nie veľmi dobre aj napriek tomu, že naša váha sa veľmi nezmenila. Detox hovorí najmä o skladbe vašej stravy nie o jej obmedzovaní, preto aj hlavnou úlohou detoxu nie je chudnutie, ale očista organizmu.

Takáto forma očisty pomáha vášmu telu zregenerovať sa.  Budete sa cítiť lepšie, zdravšie a plný energie. Avšak dôležité je tiež nastaviť si správny detox, ktorého stavba dá vášmu telu všetky potrebné živiny a nebude mu zbytočne ubližovať.

Kedy praktikovať detox?

Detox môžete praktikovať prakticky kedykoľvek. Nie sú žiadne obmedzenia pokiaľ sa snažíte o zdravý detox vášho organizmu. Avšak detox často prechádza do veľmi nepríjemnej a pre naše telo nepriaznivej hladovky, ktorá môže spôsobiť jojo efekt. Dávajte si preto veľmi veľký pozor na tenkou hranicou medzi zdravým detoxom a nezdravou hladovkou.

detox

Detox vám tiež umožní zbaviť sa nadbytočnej vody, vďaka čomu bude vaše telo vyzerať aj cítiť sa oveľa lepšie. Taktiež sa vám môže podariť aj schudnúť pár kíl, aj keď to nie je prioritou detoxu. Taktiež je ale dôležité aby ste na dovolenke nejedli všetko čo uvidíte ale trochu selektovali a hlavne dbali na správne množstvo stravy.

Nuž z toho vyplýva, že keď si dáte krátky detox pred odchodom na dovolenku, budete sa cítiť oveľa sebavedomejšie. Potom si stačí už len zbaliť veci a užiť si nádhernú dovolenku vo vašej obľúbenej destinácii.

Komentáre