Nezaradené

Nenechajte sa v lete obťažovať hmyzom

hmyz

Spolu s prvými teplými dňami prichádza aj hmyz, ktorý je v interiéri nežiaduci. Ak nechcete noc tráviť likvidovaním komárov pomôžu siete proti hmyzu ale aj rôzne esenciálne oleje, ktoré môžete nad napríklad na parepety a tým odradiť neželaných návštevníkov.

Nepustite hmyz dovnútra

Najlepšie je, keď komárom, muchám a ďalšiemu hmyzu zabránite, aby sa dostal dnu. Keď je pekné počasie okná sú otvorené a to je vstupná brána pre hmyz. Najlepším riešením sú siete proti hmyzu, ktoré sa dajú umiestniť na okná aj na dvere. Nainštalované ich môžete nechať celoročne, alebo ich po sezóne zložiť. Siete ale bývajú odolné, takže zvládnu vysoké letné teploty aj mrazy. Problémom nie sú ani neštandardné rozmery, pretože siete sa dajú prispôsobiť, stačí sa len obrátiť na odborníkov.

Stavte na prírodu

Ak sa chcete zbaviť dotieravého hmyzu pomôžu aj esenciálne oleje či koreniny. Umiestnite na parapety misku s vodou a niekoľkými kvapkami mätového oleja, ktorý odpudzuje komáre aj muchy a nebudú mať chuť vletieť dnu. Vône ich môžu odradiť od toho, aby vás otravovali aj v exteriéri, napríklad pri posedení na terase.

Okrem oleja fungujú aj rozdrvené mätové listy alebo kombinácia esenciálnych olejov levandule, eukalyptu a rozmarínu. Hmyz neobľubuje ani chilli, takže ním posypte miesta, kde sa hmyz vyskytuje a máte po probléme.

Repelentné prípravky

Repelentné prípravky sú síce veľmi účinné, ale predsa len ide o „chémiu“, ktorá môže byť príčinou alergických reakcií alebo podráždenia pokožky či dýchacích ciest. Repelenty, ktoré sa dávajú do elektrickej zásuvky a uvoľňujú látky, ktoré dokážu hmyz zahubiť aj odpudiť nemusia prospievať vám. To isté platí aj o rôznych sviečkach, ktoré majú hmyz odpudiť a navyše ich účinnosť je často veľmi malá.

Komentáre