┼áport a zdravieZauj├şmavosti

Panenská blana

Panenská blana

Panensk├í blana je s├║─Źas┼ąou ka┼żd├ęho ┼żensk├ęho organizmu – ide o membr├ínu, ktor├í pokr├Żva vstup do po┼ívy. Jej pretrhnutie prich├ídza s prv├Żm pohlavn├Żm stykom a naz├Żva sa deflor├ícia. V niektor├Żch kult├║rach, najm├Ą v minulosti bola pova┼żovan├í za symbol cnosti a dokonca aj patri─Źne kontrolovan├í, aby sa dosved─Źilo, ┼że diev─Źa je pannou. Nie v┼żdy v┼íak ide o pravidlo a niekedy sa m├┤┼że panensk├í blana pretrhn├║┼ą aj pri in├Żch aktivit├ích ako je sex – napr├şklad masturb├ícia, cvi─Źenie, zav├ídzanie tamp├│nu a podobne. Rovnako je mo┼żn├ę, ┼że ┼żena, ktor├í u┼ż pohlavn├Ż styk mala, e┼íte st├íle opl├Żva panenskou blanou. Ako to teda s ┼łou je a ktor├ę zauj├şmavosti ste o nej mo┼żno nevedeli?

Pretrhnutie panenskej blany

Najd├┤le┼żitej┼íou inform├íciou, ktor├║ mus├şte o panenskej blane vedie┼ą, je ┼że m├í otvor. M├┤┼że ma┼ą r├┤zny vzh─żad a rovnako by┼ą r├┤zne ve─żk├Ż, ale v┼żdy tam mus├ş by┼ą. Umo┼ż┼łuje napr├şklad aj odtekanie men┼ítrua─Źnej krvi a podobne. Rovnako tento otvor umo┼ż┼łuje zav├ídzanie tamp├│nu bez toho, aby ste pri┼íli o panenstvo. Medzi ─Źast├ę m├Żty, ktor├ę sa sp├íjaj├║ s pretrhnut├şm panenskej blany patr├ş to, ┼że to sprev├ídza ve─żk├í boles┼ą a mno┼żstvo krvi. Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov je to ale naopak.

Panensk├í blana je ve─żmi tenk├í a pru┼żn├í, tak┼że vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov prv├Ż sexu├ílny z├í┼żitok nie je bolestiv├Ż alebo len minim├ílne. Samozrejme s├║ aj pr├şpady, kedy sa m├┤┼że sta┼ą, ┼że p├┤jde o bolestiv├Ż sex a budete aj krv├íca┼ą. Celkovo, ─Źo sa t├Żka krv├ícania, b├Żva minim├ílne a len v ojedinel├Żch pr├şpadoch je naozaj v├Żrazn├ę. V minulosti tento fakt ┼żen├ím pomerne strp─Źoval ┼żivot, ke─Ć┼że po─Źas svadobnej noci sa o─Źak├ívalo krv├ícanie aj boles┼ą – len tak ┼żen├şch a rodina uverili, ┼że ide o pannu a nie cudzolo┼żnicu.

panenská blana
zdroj: https://www.wikiskripta.eu/w/Hymen

Panensk├í blana: probl├ęmy

Medzi naj─Źastej┼íie probl├ęmy spojen├ę s panenskou blanou patr├ş jej absencia. Ak ju chcete vytvori┼ą alebo obnovi┼ą, p├┤jdete na z├íkrok, ktor├Ż sa naz├Żva hymenoplastika. Ve─żmi ─Źast├Żm probl├ęmom okrem ┼żiadnej alebo slabej panenskej blany, je aj t├í ktor├í je pr├şli┼í hrub├í. V tomto pr├şpade ju nemus├ş preru┼íi┼ą ani pohlavn├Ż styk. V pr├şpade ak chceme naru┼íi┼ą hrub├║ panensk├║ blanu, z├íkrok sa naz├Żva hymenot├│mia. V┼íetky z├íkroky s├║ pomenovan├ę od latinsk├ęho n├ízvu panenskej blany – hymen.

Panensk├í blana zauj├şmavosti

Medzi zauj├şmavosti patr├ş, ┼że ┼żena m├┤┼że dokonca aj otehotnie┼ą bez toho, aby sa jej naru┼íila panensk├í blana. V tomto pr├şpade b├Żva v├Ą─Ź┼íinou naru┼íen├í pri p├┤rode a zv├Ą─Ź┼ía ide o hrub├ę panensk├ę blany.

Z biologick├ęho h─żadiska e┼íte st├íle nie je jasn├ę ak├Ż je v├Żznam panenskej blany. V├Żskumy a ┼ít├║die sa v├Ą─Ź┼íinou orientuj├║ len na zamedzenie infekcie pohlavn├Żch org├ínov.

Existuj├║ mnoh├ę tvary, typy a tie┼ż aj hr├║bky panenskej blany, ktor├ę s├║ v├Ą─Ź┼íinou dan├ę geneticky. Kone─Źn├Ż v├Żsledok je kombin├íciou v├Żvinu po─Źas tehotenstva, ale tie┼ż aj vplyvu estrog├ęnov a celkovej hormon├ílnej hladiny po naroden├ş.

Komentáre