Lifestyle

Po prečítaní týchto hrozných faktov už nikdy nebudete mať chuť na jedlo z McDonald’s!

Po prečítaní týchto hrozných faktov už nikdy nebudete mať chuť na jedlo z McDonald’s!

Máte chuť na niečo chutné a nezdravé? Napríklad na také menu z McDonald´s ? Potom by ste si jednoznačne mali prečítať tento článok, kým sa rozhodnete navštíviť jeden z najobľúbenejších fastfoodov. Vedeli ste, že v týchto rýchlych občerstveniach ako je napríklad taký hamburger, jete drvené chrobáky a kačacie perie? Teraz vám predstavíme tie najnechutnejšie prísady, na ktoré môžete vo vašom obľúbenom fastfoode naraziť…

KAČACIE PERIE

Existuje legenda, ktorá hovorí, že jedlo v McDonald’s obsahuje očné buľvy kráv. Hoci sa táto legenda nepotvrdila, ich pečená jablková taštička obsahuje kačacie perie, alebo jeho zložky. Pravda môže byť rovnako desivá ako fikcia.

RUŽOVÝ SLIZ

McDonald’s chce, aby ste verili, že keď si pochutnávate na ich kuracích nugetkách, jete skutočné kurča. Avšak, všetci vieme, že pravda je ďaleko od tohto tvrdenia. V skutočnosti, jete zmes kuracích častí a ich kostí. Ide však o časti kuraťa, ktoré sa normálne nekonzumujú. Ďalej táto pochúťka obsahuje aj ružový sliz a menšie množstvo ropy.

fastfood

PLASTY

Dimetylpolysiloxán je forma silikónu používaná v elastických hračkách. Nájdete ju však aj vo fritéze, aby olej napenil. V McDonald’s ich nájdete vo vyprážaných rybích prstoch a hranolčekoch. V konečnom dôsledku, nachádza sa vo všetkom vyprážanom.

DREVO (CELULÓZA)

Spracované drevo známe ako celulóza sa používa takmer vo všetkom. V tomto potravinárskom priemysle túto látku používajú na zahustenie a stabilizáciu potravín, ako náhradu tuku, či prostriedok, ktorý zvýši obsah vlákniny.

ROPNÉ KONZERVANTY

Terciárny butylhydrochinón (TBHQ), ktorý je vyrobený najmä z ropy tiež nájdete v tejto strave. McDonald’s túto látku používa cca v 18 produktoch od ovocia, cez orechový šalát až po lievance či nugetky.

PÔDNE HNOJIVÁ (síran amónny)

Síran amónny sa používa na kvasenie chleba. Mnohé fastfoody však používajú túto ingredienciu na výrobu ich pekárenských výrobkov.

Na potraviny sa pred 40timi rokmi vynaložilo 6 miliárd dolárov. V súčasnej dobe je to približne 200 miliárd dolárov. Fastfoodový priemysel nám prináša nielen nechutné jedlo, ale oberá nás aj o kopu peňazí. Napriek tomu ľudia s radosťou dávajú týmto spoločnostiam svoje peniaze a jedia ich nechutné jedlo. Preto ak máte aj vy chuť na nejaký fastfood, radšej si doma pripravte niečo chutné a pozrite si pri tom film s vašou polovičkou.

Komentáre