LifestyleTrendy a nákupy

Poradňa: Pleťové masky na každý typ pleti

pleťová maska

V drogériách, či iných predajniach môžeme nájsť veľa pleťových masiek. Poznáme masky čistiace, hydratačné, regeneračné a mnohé ďalšie. Ich úlohou je zlepšiť kvalitu pleti a zbaviť nás nedokonalostí. Pre dámy je však občas náročné vybrať si masku na ich typ pleti. Preto vám ponúkame prehľad masiek podľa jednotlivých druhov pletí.

Ako si vybrať správnu masku?

Základným predpokladom na správny výber masky na pleť je určiť správne podstatu vašich pleťových problémov. Pokiaľ máte pleť mastnejšiu budú vám vyhovovať hĺbkovo čistiace masky, slúžiace na elimináciu pórov, najlepšie s obsahom bahenných extraktov. Pokiaľ máte suchšiu pleť dbajte na hydratačné zložky v produktoch, ktoré používate. Hydratačné masky by nemali chýbať vo vašej starostlivosti o pleť. Veľmi účinné sú textilné masky nasiaknuté hydratačnou tekutinou, ktoré hydratujú vašu pleť do hĺbky a zaručujú dlhodobú hydratáciu. Pokiaľ je vaša pleť staršia, väčšinou má sklony k vysychaniu. Preto je opäť veľmi dôležité používať hydratačné masky ale veľmi vhodné sú aj regeneračné masky a masky s efektom proti vráskam.

Predtým ako nanesiete masku na pleť mali by ste pleť hĺbkovo vyčistiť a pripraviť na nanášanie. Na hĺbkové čistenie môžete použiť peeling, ktorý odstráni odumreté časti kože a pleť je tak zregenerovaná.

Mastná pleť

starostlivosť o pleť

Pokiaľ je vaša pleť mastná, máte sklony k akné a rozšírené póry je dôležité aby ste sa o ňu dôkladne starali. Pre váš typ pleti je dôležitá najmä pravidelná starostlivosť, do ktorej by ste mali zakomponovať aspoň raz za týždeň pleťovú masku. Najúčinnejšie masky pre takýto typ pleti sú masky ílové a bahenné, ktoré čistia pleť do hĺbky. Pokiaľ vás trápia začervenania siahnite po upokojúcej chladivej maske.

Normálna pleť s T zónou

Pokiaľ neviete čo je T zóna je to veľmi jednoduché. T zóna sa náchádza v oblasti čela, nosa a brady. Tieto miesta sú mastnejšie ako zvyšok pleti, ktorá je prevažne normálna, bez problémov. Takýto typ pleti si taktiež vyžaduje pozornosť. Veľmi vhodné masky sú masky s obsahom aktívneho uhlia, ktoré si môžete naniesť práve na problematické partie. Mali by ste ich však striedať rovnako aj s hydratačnými a čistiacimi maskami.

Normálna pleť

Možno si myslíte, že pokiaľ máte pleť normálnu, žiadnu extra starostlivosť nepotrebuje. Ale nie vždy je tomu tak. Normálna pleť je ovplyvňovaná, ako aj všetky ostatné typy pleti, najmä zmenami počasia a hormonálnymi zmenami v tele. Pleť vám dá sama najavo čo potrebuje. Pri cykle sa môže viac mastiť a môžu sa vyskytnúť určité vyrážky. Vtedy je vhodné použiť čistiace masky. Zima môže vašu pleť vysušiť, rovnako ako aj prudké slnko. Sledujte vašu pleť a vnímajte jej požiadavky. Len tak dostanete žiadaný výsledok.

Suchá pleť

Suchá pleť sa prejavuje slabou elasticitou, vznikom vrások a šupinkami. Pokiaľ máte takéto príznaky nezabúdajte, že kľúčom je samozrejme hydratácia. Každodenné používanie hydratačného krému ráno a večer musí byť pre vás samozrejmosťou. Taktiež použitie hydratačných masiek zlepšuje elasticitu pleti a jej vláčnosť. Veľmi vhodné sú aj olejčeky na pleť. Nezabúdajte však aj na čistenie pleti, pretože krém má najlepší účinnok pri nanesení na vyčistenú pleť.

Komentáre