Nezaradené

Pripravení urobiť krok do neznáma?

V láske nie je vopred určené nič. Nikto nemôže zaručiť, že pocity budú konštantné a život v spoločnosti blízkej osoby dlhý a šťastný. Milostný vzťah je „špeciálny svet„, v ktorom sa nedá riadiť len rozumom, pretože významnú úlohu zohrávajú najmä city.

Niekedy sa kvôli predchádzajúcim skúsenostiam s neúspešnými vzťahmi vopred ubezpečujeme, že sme odsúdení na utrpenie. Aby ste ale mohli skutočne milovať, musíte byť schopní znovu veriť v zázrak, prijať neznáme a naučiť sa byť trpezliví. „Kto chce dostávať, musí najprv otvoriť náručie a rozdávať.“(Taisen Deshmaru)

Ak sa vám podarí prekonať všetky pochybnosti a obavy, vstúpite do nového nádherného obdobia plného krásy, v ktorom budete pripravení možno aj na nové vyznania lásky.

Nesmiete sa báť prehry

Láska znamená riziko. A práve tento pocit je dôsledkom toho, že sa rozhodujeme pre odmietnutie niečoho pekného a nového, pretože máme strach zo sklamania a nových rán, ktoré nám osud uštedrí.

Takýmto zmýšľaním ale nič nedosiahneme a budeme sa utápať vo vlastnom svete, v ktorom, okrem našich názorov a presvedčení, nemá miesto nikto a nič iné.

Láska môže byť príjemnou súčasťou vašej existencie

Skúste to zmeniť. Aj vy máte predsa nárok utvrdiť sa v tom, že krásne básne o láske majú svoju silu a pramenia z reality, ktorej príjemnou súčasťou ste samozrejme aj vy.

Láska je tajomný pocit. Cítime ho, ale príliš mu nerozumieme a sila, ktorá nás priťahuje ku konkrétnej osobe, je nevysvetliteľná. Spôsobuje nám radosť aj trápenie, ktoré sme ale ochotní podstúpiť aj s tým najväčším rizikom.

Je to krok do neznáma, ale žiadne istoty nie sú dnes stopercentné a investovať do vlastného šťastia sa oplatí, pretože tu nejde o peniaze ale cit, na ktorom je založená celá podstata našej existencie.

Komentáre