Šport a zdravie

Tekuté zlato v podobe vzácnych olejov plných vitamínov

Aby sme si mohli užívať všetky radosti a niekedy aj starosti života, potrebujeme byť v prvom rade zdraví, pretože ak nás niečo trápi, bolí a sužuje, nie sme schopní sa plne venovať tomu, čo potrebujeme alebo považujeme za dôležité.

Zdraví životný štýl a pravidelný pohyb je základ. Okrem toho ale musíme svoje telo zásobovať a vybaviť tými najlepšími prvkami, ktoré od narodenia tvorili súčasť nášho tela, no s pribúdajúcim vekom sa ich prirodzená produkcia stráca.

Existuje niekoľko voľne dostupných a neškodných prostriedkov, s ktorými si všetky dôležité zásoby vitamínov a minerálov môžete veľmi jednoducho doplniť. Pomocou olejov, ktoré sú pre naše telo tým najvzácnejším elixírom, akýmsi tekutým zlatom, pri ktorého potrebe nemusíte prísť o všetky svoje úspory. Ide o rakytníkový a ľanový olej, o ktorých si teraz niečo povieme.

Rakytníkový olej na lepšiu prevenciu

Zázračné vlastnosti rakytníka boli známe už v starovekom Grécku a Egypte. Používal sa na liečbu popálenín, no nie vždy bol tak dostupný, ako je tomu dnes. Toto sladké a trocha kyslé ovocie sa  používa v medicíne na liečbu a prevenciu mnohých chorôb, alebo v kozmetickom priemysle na zlepšenie vlastností pleti a iných častí tela.

Rakytníkový olej odporúčame, pretože ide o silný prírodný antioxidant, posilňuje imunitný systém a zlepšuje celkovú telesnú stránku. Dokonale lieči rany a má veľmi priaznivý účinok na oči. Nemôžeme zabudnúť na silu rakytníkového oleja, ktorý si poradí s prechladnutím, pomôže s  cukrovkou alebo obezitou.

Okrem toho má rakytníkový olej choleretický, protizápalový, antibakteriálny, analgetický a onkoprotektívny účinok, takže ho právom môžeme nazývať tekutým zlatom, vďaka ktorému   zvládnete mnohé zdravotné komplikácie.

S ľanovým olejom sa zbavíte aj depresie

Ľanový olej sa získava lisovaním semien za studena, v dôsledku čoho sú všetky najdôležitejšie a prospešné vitamíny, aminokyseliny, tuky a stopové prvky obsiahnuté v jeho každej jednej lyžičke alebo kvapke, ktorú si dáte.

Ľanové semená majú vysoký obsah vitamínov E, A, B1, B2, B6, mikroprvkov – vápnika, draslíka, zinku, medi, horčíka, ako aj dôležitých esenciálnych mastných kyselín Omega-3, Omega-6.

Pravidelná konzumácia ľanového oleja v malých množstvách pomáha pri posilňovaní a práci nervového systému, pri vysokej záťaži a strese, pomáha zlepšovať pohodu, zbaviť sa depresie a nespavosti. Je tiež užitočný pre deti a dospievajúcich na zlepšenie výkonu mozgu počas obdobia štúdia.

Pomáha pri kožných ochoreniach, podporuje imunitný systém, chráni pred rakovinou a mnohými ďalšími ochoreniami, s ktorými ste si doteraz nevedeli poradiť.

Stačí pridať do svojho jedálnička pár kvapiek kvalitného ľanového oleja a uvidíte, že sa po niekoľkých dňoch budete cítiť oveľa lepšie, prípadne sa zbavíte ochorení, s ktorými nemá ani ten rakytníkový zázrak z prírody žiadne zľutovanie.

Komentáre