Nezaradené

Už viete, čo si oblečiete na rande?

Premýšľali ste už nad miestom prvého stretnutia s vašou potenciálnou partnerkou? Jeho výber by ste nemali zanedbať, rovnako ako ani oblečenie, ktoré na túto príležitosť zvolíte. Na prvom dojme totiž záleží. Čo by to teda malo byť – elegantný oblek alebo ležérne džínsy? Čítajte ďalej.  

Neformálne oblečenie

Pokiaľ ste obaja milovníkmi prírody, výlet do nej vám určite ulahodí. V takom prípade voľte pohodlné športové oblečenie, ktoré prispôsobte počasiu a typu trasy. Posedenie v útulnej kaviarni, či prechádzka mestom vám už dáva viac možností. Určite nezostávajte pri mikine a skúste doplniť obľúbené rifle o štýlové pánske sako. Práve sako posunie celý outfit o úroveň vyššie, bez ohľadu na to, či k nemu doladíte košeľu alebo tričko.

Romantická večera

Máte v pláne romantickú večeru v reštaurácii? Vopred sa uistite, či si daný podnik nevyžaduje dress code. Ak sa jeho atmosféra nesie v uvoľnenom duchu, nemusíte to s eleganciou vôbec preháňať. Stačí, ak tenisky vymeníte za mokasíny, a môžete vyraziť. V opačnom prípade si ale dajte na svoj zovňajšok pozor – vojsť do luxusnejšieho zariadenia v šortkách, či džínsach by bolo naozaj cez čiaru.

Ako nosiť pánsky oblek?

Možno nie ste práve typ, ktorý si potrpí na eleganciu, ale môžete si byť istý, že dobre padnúci oblek pristane každému mužovi. Okrem materiálu sa preto zamerajte aj na jeho rozmery – nezabudnite na oblasť ramien a primeranú dĺžku rukávov i nohavíc. V rámci farieb nemusíte nutne zostávať len pri klasickej čiernej. V móde sú nielen rôzne odtiene, ale tiež vzorované pánske obleky.

Kravatu môžete vynechať, v niektorých prípadoch môže byť však vyžadovaná. Ak chcete svoj outfit ozvláštniť, skúste ju vymeniť za motýlika – klasického alebo dreveného. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, berte do úvahy miesto a príležitosť, na ktorú konkrétny oblek vyberáte. Iný budete potrebovať pri návšteve národného divadla, iný, ak sa chystáte na menej formálnu udalosť.

Zdroj obrázka:  MONOPOLY919/Shutterstock.com

Komentáre