Nezaradené

Zákonné poistenie auta – porovnanie PZP bez registrácie

auto udi

Blíži sa koniec kalendárneho roka a s ním prichádza mnoho zmien. Okrem novoročných predsavzatí, zvykanie si na písanie dátumu 2020 a nevyspytateľného počasia je čas venovať pozornosť aj svojmu autu. Väčšina zmluvných poistení sa uzatvára s platnosťou do 31.12. a pokiaľ nepožiadate výpoveď PZP, poistenie automaticky pokračuje. Avšak prichádza otázka, je vaše aktuálne poistenie ten najvýhodnejší štart do novej dekády?

Porovnanie cien PZP z domu

Pod každým poistným produktom sme si ešte donedávna mohli predstaviť nekonečné zväzky zmlúv s mätúcimi paragrafmi a neustále návštevy jednej poisťovne za druhou. V ére internetu je však toto dávno minulosťou. Mnohé úkony sú už bežne digitalizované a výber povinného zmluvného poistenia motorového vozidla patrí medzi ne. Vďaka službe online kalkulačka PZP si môžete pri rannej káve jednoducho porovnať svoje poistenie s tisíckami produktov, ktoré aktuálne poskytujú slovenské poisťovne.

Ako si zadarmo porovnať poistenie auta na internete?

laptopp

Je to úplne jednoduché, stačí si otvoriť webovú aplikáciu online kalkulačka pre porovnanie PZP a zadať základné informácie o sebe, medzi ktoré patrí dĺžka obdobia bez škodovej udalosti, vek a pod. Následne vyplníte dotazník o svojom vozidle ku ktorému budete potrebovať maximálne technický preukaz, web od vás bude žiadať napríklad zdvihový objem valcov, vek či značku vozidla.

Následne vám systém zobrazí tie najvýhodnejšie ponuky práve pre vás a vaše vozidlo v rôznych kategóriach a kombináciach s pripoisteniami. Predložené služby si môžete porovnať s vašim aktuálnym positením a rozhodnúť, či je pre vás vaše poistenie to pravé. Ak nebudete chcieť pokračovať a rozhodnete sa pre nové poistenie online, nemusíte sa ani registrovať a ponuky budete mať stále dostupné na čas, ktorý potrebujete na rozmyslenie.

Prečo je výhodné uzavrieť nové poistenie online?

Okrem hodín, ktoré nemusíte stráviť v poisťovniach alebo listovanín nekonečných brožúr, môžete počítať s benefitmi za uzatvorenie poistenia online. Obrovskou výhodou je aj doručenie dokumentov na e-mail, to znamená, že vaše poistenie bude platné od momentu, kedy vám budú do mailovej schránky doručené všetky potrebné dokumenty. Vy potom tak môžete ihneď vyraziť na cesty s novou, platnou a výhodnejšou poistkou.

Komentáre