Trendy a nákupyZaujímavosti

Zázrak pre vaše vlasy v podobe kokosového oleja

Kokosový olej je prírodný produkt, ktorý má na ľudské telo veľmi priaznivý vplyv. Je to 100% prírodný  olej, ktorý neobsahuje žiadne chemické látky. Je vhodný na varenie, pečenie, no veľké využitie má aj v kozmetike.

V kozmetike má široké spektrum využitia najmä vďaka svojim hydratačným účinkom. Používa sa pri starostlivosti o pleť, či pri masážach. Okrem toho ho za zázrak považujú aj kaderníci a nevedia si ho vynachváliť ani známe celebrity ako Kim Kardashian.

kokosový olej

MASKA NA VLASY

Možno ste už počuli o tomto spôsobe využitia kokosového oleja. Pokiaľ sa chcete o tejto populárnej metóde dozvedieť viac ste na správnom mieste. Maska na vlasy v podobe kokosového oleja sa používa veľmi jednoducho. Je zaručene účinná a pomáha rastu vlasov. Ako ju teda praktikovať? Jednoducho.

Stačí si na vlasy naniesť dostatočné množstvo kokosového oleja.  Môžete pokojne pokryť celé vlasy až ku korienkom. Keďže ide o čisto prírodný produkt, ktorý nie je nijako upravovaný je veľmi dôležité ho z vlasov vymyť. Na končeky vlasov, ktoré bývajú na vlasoch najviac zničené môžete pokojne naniesť väčšiu vrstvu.

Ďalšou veľkou výhodou tohto prírodného zázraku je, že ho môžete nechať pôsobiť koľko len chcete. S takýmto kokosovým zábalom môžete pokojne aj spať a ráno si umyť vlasy. Pokiaľ máte menej času nechajte masku pôsobiť hodinku či dve. Samozrejme čím dlhšie pôsobí, tým viac vaše vlasy vyživuje.

Ďalším dôležitým krokom je samotné umývanie vlasov. Pokiaľ máte jemnejšie vlasy budete potrebovať vlasy umyť viackrát za sebou. Samotný výsledok však sa za to stojí a to je podstatné. Použite šampón a vlasy poriadne, najmä pri korienkoch umyte krúživými pohybmi. Takto zaručíte, že vrstva oleja ktorú ste naniesli zmizne. Takýto zábal alebo masku môžete používať dvakrát do mesiaca a zaručíte vašim vlasom výživu z vnútra.

Výsledky sú viditeľné už po prvom použití. Vlasy sú lesklejšie, hydratovanejšie nie sú suché a dajú sa ľahšie rozčesať. Pôsobia objemnejšie a dajú sa ľahšie upraviť. Okrem toho už po prvom použití môžete vidieť výrazné zacelenie poškodených končekov. 

Pravidelným užívaním kokosového oleja zaručujete svojim vlasom výživu zvnútra, ktorú potrebujú. Zamedzíte lámaniu končekov, čo je najväčší nepriateľ dlhých vlasov. Preukázaný je aj vplyv kokosového oleja na rast vlasov. Tento bod je však veľmi individuálny, rovnako ako je individuálny typ náš vlasov podmienený najmä genetikou. Veľmi vhodný je na farbené vlasy, ktoré sú omnoho viac suchšie ako prirodzené nefarbené vlasy.

zdravé vlasy

Ďalším tipom na využitie kokosového oleja do výbornej masky je použitie kokosového oleja s iným produktom na vlasy. Veľmi priaznivé účinky má tiež arganový olej, či ricínový olej. Môžete ho však zmiešať aj s inými maskami, či upravenými olejčekmi dostupnými v drogériách.

Nezabúdajte tiež, že všetkého veľa škodí a nieje vhodné používať kokosový olej pri každom umývaní. Nadmerné používanie nespôsobuje žiadne výrazné zdravotné problémy, avšak môžu sa vyskytnúť problémy s pokožkou hlavy prejavujúce sa nepríjemným svrbením.

Skúste tento zázrak a doprajte vašim vlasom starostlivosť, ktorá je šetrná prírodná a lacná. Veď vlasy sú predsa našou korunou krásy.

Komentáre