Nezaradené

5 najväčších výhod pre jeden montovaný drevodom

Z logických dôvodov sa pre stavbu montovaného domu dnes rozhoduje čoraz viac stavebníkov a budúcich majiteľov domu. Tak napríklad v neďalekom Nemecku trhový podiel takmer 20 percent pre montované drevostavby znamená, že každý piaty novokolaudovaný rodinný dom a dvojdom v krajine je montovaným domom.

Aj u nás je trend montovaných drevodomov na vzostupe a má to svoje dôvody, na ktoré sa môžete spolu s nami pozrieť a možno si ich budete chcieť potom overiť v praxi.

Rýchla výstavba

Doba výstavby moderného montovaného drevodomu je krátka. Od uzavretia zmluvy cez výrobu vo fabrike až po dodanie a montáž na stavenisku celý proces realizácie zvyčajne trvá len 4 až 6 mesiacov. Hrubá stavba vrátane uzavretej strechy zvyčajne trvá len niekoľko dní. Vnútorné práce potom už len niekoľko týždňov.

Všetko pochádza z jedného zdroja

Poprední výrobcovia montovaných domov ponúkajú svojim staviteľom komplexný servis z jednej ruky: stála kontaktná osoba zabezpečuje všetky aspekty výstavby domu, financovanie, potrebné stavebné povolenia, správny pozemok a jednotlivé živnosti na stavbe. Od predbežného plánovania cez výrobu v továrni až po dopravu a rýchlu montáž sa klient nemusí o nič starať. Takže nielen rýchlo, ale aj pohodlne a bez stresu sa tak dopracujete k vlastnému bývaniu.

Montované drevostavby sú energeticky úsporné

Montovaný dom je kvalitnou drevostavbou, čo znamená, že budova bude mať výbornú tepelnú izoláciu. Je to dané na jednej strane fyzikálnymi vlastnosťami prírodného stavebného materiálu, ktorým je drevo a na druhej strane inteligentnou výstavbou. Pretože v stenách je zabudovaných niekoľko vrstiev vysoko účinných izolačných materiálov. Ich konštrukcia tak môže ešte viac znížiť spotrebu vykurovacej energie, čo je v dnešnej dobe energetickej krízy veľmi dobrá správa.

Monitorovaná kvalita zostavenia

Ak si vyberiete montovaný dom, môžete sa spoľahnúť na vysoký štandard výstavby. Dokonca aj priemyselná výroba montovaných dielov sa vyhýba chybám. Vonkajšie aj vnútorné steny a stropy sú prefabrikované v suchých výrobných halách za kontrolovaných podmienok. Odborníci pravidelne monitorujú tak prefabrikáciu komponentov v továrni, ako aj montáž domov na stavenisku.

Cena a dátum nasťahovania sú pevné

Montovaný dom ponúka stavebníkom vysokú mieru istoty plánovania. Vďaka priemyselnej prefabrikácii je možné spoľahlivo dodržať termíny. Budúci majiteľ domu dostane čierne na bielom, kedy sa môže nasťahovať do montovaného domu alebo začať s jeho rozširovaním. Pri výstavbe je zmluvne garantovaná aj pevná cena v závislosti od výbavy. Nedochádza teda k nepredvídanému zvýšeniu cien, napríklad v dôsledku nepriaznivého počasia.

Ak si teda chcete splniť sen o vlastnom bývaní, táto možnosť je veľmi dobré riešenie.

Zdroj obrázka: vipman/Shutterstock.com

Komentáre