Šport a zdravie

5 rád proti striám počas tehotenstva

Tehotenstvo je určite najkrajším obdobím v živote ženy, obdobie plné radosti, plánov, šťastia. Zároveň je to aj obdobie obrovských zmien pre telo ženy. Hovoríme o hormonálnych zmenách, prírastku telesnej hmotnosti, zadržiavaní tekutín, zmenách na koži ako napríklad rozšírené cievky, akné či výskyt strií.

Prečo v tehotenstve dochádza k vzniku strií?

Môžeme ich charakterizovať ako priečne prúžky na koži, ktoré majú svetlú, červenú ale aj modro-fialovú farbu. K ich vzniku dochádza keď sa koža nestihne prispôsobiť náhlym zmenám ako sú výkyvy hmotnosti, rýchly rast či tehotenstvo. Pokožka sa nestíha rozpínať a dochádza k jej napnutiu. Tieto kožné problémy sa vyskytujú v treťom trimestri gravidity a dôverne ich pozná až 90% tehotných žien.

Ako striám prechádzať?

  • Aj v tomto prípade je veľmi dôležitá prevencia. Pravidelnou masážou podporíte krvný obeh a následne rast nových tkanív. Vhodnými sú prípravky s obsahom vitamínu E, retinoidov (vitamín A) či aloe vera. Takýmto prípravkom je aj krém s vitamínom A od dánskej kozmetickej spoločnosti Beauté Pacifique. Krém na jazvy a strie obsahuje až tri rôzne estery vitamínu A, ktoré pokožku omladzujú, zjemňujú, zlepšujú jej elasticitu a zjednocujú ju. Gotu kola zvyšuje pružnosť kože, hojí rany a pomáha znižovať výskyt strií, rooibos má zas protizápalové účinky. Preto neváhajte a vyskúšajte prvú pomoc na strie od dánskych vedcov a dermatológov. Produkt aplikujte ráno a večer na postihnuté miesta.
  • Do Vášho jedálnička zaraďte ovocie, zeleninu, ryby, orechy, vajíčka a strukoviny.
  • Vhodné sú aj potraviny s obsahom vitamínov A, C, E a zinku.
  • Kvôli kvalitnej hydratácii nezabúdajte na pitný režim, vyhnite sa však sladeným nápojom.
  • Prechádzky na čerstvom vzduchu pomôžu Vášmu telu a zároveň upokoja Vašu myseľ. Nebojte sa vyskúšať rôzne druhy cvičenia, ktoré sú vhodné pre tehotné ženy.

Milé dámy, prajeme Vám krásne a bezproblémové obdobie tehotenstva.

Samozrejme, bez strií!

Komentáre