Šport a zdravie

Aké pomôcky na domáce cvičenie by ste si mali kúpiť

Viacerí tí, ktorí ešte pred krízou chodili do fitness centier, boli nútení po obmedzení pohybu začať s domácim cvičením. Zatiaľ sa fitness centrá neotvorili a musia tak stále cvičiť doma, alebo v prírode, či na záhrade.

Ak ale chcete začať s domácim cvičením aj vy, aké pomôcky na domáce cvičenie by ste si mali predtým kúpiť?

Kvalitné oblečenie na cvičenie

Cvičenie v rozťahaných teplákoch a mikine nie je práve najpohodlnejšie. Ani vo fitness centrách by ste nenašli nikoho takého, kto by si vzal oblečenie, ktoré bežne nosí na doma.

Ak chcete začať s domácim cvičením, objednávajte si kvalitné oblečenie na cvičenie. Dámy by si mali objednávať nové fitness legíny, ktoré sú maximálne prispôsobivé na cvičenie a materiál je príjemný. Okrem legín by si mali kúpiť športovú podprsenku zo vzdušného, funkčného materiálu a športové funkčné tričko alebo tielko (záleží, v čom sa vám bude lepšie cvičiť). Nezabúdajte ani na kvalitné fitness rukavice.

Fitness oblečenie od značky Nebbia

Medzi obľúbené športové fitness oblečenie radíme aj oblečenie značky Nebbia. Táto slovenská fitness značka ponúka legíny Nebbia, dámske/ pánske tričká, športové podprsenky, pánske mikiny, pánske šortky, pánske tepláky a množstvo ďalšieho fitness oblečenia.

Vedeli ste, že sa jedná o slovenskú značku? Spoločnosť Nebbia bola založená už v roku 1997 a za tie roky si vybudovala stálu klientelu, ktorá na jej športové fitness oblečenie nedá dopustiť.

Podložka na cvičenie

 Na vykonávanie rôznych cvikov odporúčame kúpiť kvalitnú protišmykovú podložku na cvičenie. Jej údržba je nenáročná a pomáha vám vytvoriť dobré podmienky na konkrétne cviky, napríklad na tieto cviky – kliky, brušáky, skracovačky, plank.

Vyberajte dostatočne dlhú a širokú podložku podľa svojej výšky.

Posilňovacie gumy

 Ak nechcete mať doma veľké množstvo cvičiacich pomôcok, okrem sady činiek a hrazdy, či steppera si kúpte posilňovacie gumy na posilňovanie rúk a nôh. Na internete nebudete mať problém nájsť cviky s posilňovacími gumami, ktoré dokážu spevniť, posilniť všetky svaly, najmä však nohy a ruky.

Okrem kvalitného oblečenia, podložky na cvičenie a posilňovacích gúm si zaobstarajte proteíny a šejker, kde si z proteínov budete môcť spraviť proteínový nápoj.

Komentáre