Nezaradené

Ako rozšíriť kapacitu malých priestorov a spríjemniť si bývanie?

Nielen pamäť mobilov, tabletov a počítačov bojuje s minimálnym miestom na uloženie našich dôležitých dokumentov. Aj obytné priestory, ktoré sú nielen z dôvodu vysokých cien za meter štvorcový malé, potrebujeme často rozšíriť a doslova „nafúknuť“. Ako to dosiahnuť?

Inšpirujte sa našimi jednoduchými trikmi a radami. Nie vždy je to o búraní priečok a komplikovaných konštrukčných riešeniach.

Stavte na multifunkčný nábytok

Posteľ, ktorá sa behom chvíľky zmení na pohovku, taburetka s integrovanou zásuvkou a kreslo so vstavaným stolíkom: multifunkčný nábytok je všestranný. Začína to jednoduchým rozťahovacím stolom.

Zložená pohovka šetrí miesto v malých miestnostiach, v rozloženom stave sa na ňu zmestí celá rodina i priatelia. Využite preto tieto inteligentné vesmírne zázraky aj pri zariaďovaní svojho malého bytu a budete spokojní.

Vybavte si obytné a úložné priestory posuvným systémom

Veľmi často si neuvedomujeme, že hľadanie ďalších priestorových kapacít na úkor nášho pohodlia je zbytočné. Naopak, stačí využiť efektívne a inteligentné systémy, ktoré na komfort nielenže myslia, ale ho aj zaisťujú.

Reč je napríklad o skriniach a policiach, ktoré môžete veľmi vkusne a bez obmedzenia priestoru ukryť za dvere vybavené moderným posuvným systémom. Krídla dverí skríň siahajúce od podlahy až po strop sa tak neotvárajú do priestoru, ktorý potom môžete využiť na slobodný pohyb. Druhá vec je, že takéto úložné systémy vyzerajú aj po vizuálnej stránke veľmi vkusne.

Premyslite si výber úchytiek

Ďalším efektným a užitočným spôsobom, ako sa pri plnohodnotnom využívaní menšieho interiéru neobmedzovať v slobodnom pohybe je, ak si jednotlivé zostavy nábytku, možno aj spomínané vstavané skrine, vybavíte modernými úchytkami, ktoré sú nielen pevné a šetrné k vašej peňaženke, ale aj priestoru.

Mnohé z moderných úchytiek sú vytvorené tak, aby sa integrovali do nábytku bez toho, aby boli vidieť, takže zbytočne nezaberajú priestor. V malých bytoch je predsa dôležitý každý jeden centimeter. Tak to s tými správnymi úchytkami skúste aj vy.

Vyplňte prázdne rohy

Či už pod schodmi alebo šikmou strechou, každý byt má nevyužité kúty. Už ale nemusí, pretože tieto výklenky majú potenciál pre ďalší úložný priestor. Myslite preto na tieto časti obytných priestorov pri zariaďovaní malej izby a vyberte si nábytok, ktorý sa v nich bude vynímať a slúžiť svojmu účelu.

Pomôcť v optickom zväčšení priestoru môžu aj zrkadlá, alebo závesné police na celej stene od podlahy až po strop.

Zdroj obrázka: Kostikova Natalia/Shutterstock.com

Komentáre