Nezaradené

Ktoré priemyselné vozíky sú vhodné pre váš sklad a jeho vysokú efektivitu?

Priemyselné vozíky  majú priamy vplyv na plánovanie rôznych skladovacích riešení, pretože ich použitie určuje potrebnú šírku uličky a tým aj počet inštalovaných políc a výslednú maximálnu skladovaciu kapacitu. Použitie rôznych typov priemyselných vozíkov zároveň určuje maximálnu výšku regálov, ktorá môže byť podľa situácie vyššia alebo nižšia.

Ktoré priemyselné vozíky sú pre váš sklad a jeho vysokú mieru efektivity najvhodnejšie?

Paletové vozíky

Aj keď sa technológie a vybavenie moderných skladovacích strojov neustále mení, paletové vozíky sú väčšinou nezdvíhacie zariadenia, preto nie sú vhodné na skladovanie a vyskladňovanie v paletových regálových systémoch. Medzi ich výhody však patrí, že sú lacnejšie, ľahšie a lepšie ovládateľné ako iné typy priemyselných vozíkov.

Vďaka svojim vlastnostiam sú veľmi univerzálne a možno ich použiť na široké spektrum prác v sklade, ako je nakladanie a vykladanie kamiónov, preprava paliet na krátke vzdialenosti a pod..

Rozlišujú sa ručné a elektronické paletové vozíky. Pri manuálnom variante ide operátor zvyčajne vedľa, zatiaľ čo elektronický variant umožňuje operátorovi ovládať ho zo sediacej polohy komfortnej sedačky do vozíkov.

Protizávažný vysokozdvižný vozík

Zdvíhacie stožiare alebo protizávažové vozíky patria vďaka svojej vysokej rýchlosti medzi najefektívnejšie typy priemyselných vozíkov, pokiaľ ide o skladovanie a vyberanie tovaru v paletových regálových systémoch. Vďaka tomu, že na ich korme je pripevnené železné protizávažie a tovar prevážajú pred oporným bodom, dokážu uniesť veľké náklady a uľahčiť vám tak prácu s ťažkými bremenami vo výškach.

Protizávažné vysokozdvižné vozíky majú veľmi flexibilnú oblasť použitia, pretože existujú ich rôzne modely, ktoré sa navyše dajú v prípade potreby veľmi rýchlo s pomocou špeciálneho prídavného zariadenia využiť na viacero účelov.

Ak teda chcete svoj sklad alebo výrobu poistiť vysokou mierou efektivity práce, neváhajte si tieto dve najdôležitejšie zariadenia a ich doplnky zaobstarať.

Zdroj obrázka: Halfpoint/Shutterstock.com

Komentáre