Trendy a nákupy

Pánske svetre do elegantných outfitov – ako ich kombinovať s košeľou?

Každý outfit, kde hrá prím košeľa a sveter, je veľmi praktický, elegantný, všestranný a nevyžaduje si veľa úsilia, aby ste v ňom vyzerali ako džentlmen. Ako dosiahnuť čo najlepší výsledok, ktoré kombinácie fungujú viac, ktoré menej a sú nejaké pravidlá, ktorých sa treba držať? Spísali sme pre vás niekoľko inšpiratívnych tipov.

Zastrčiť košeľu do nohavíc alebo nie?

Najdôležitejšia dilema na úvod… tak ako to teda je? Pri formálnych udalostiach majte jednoznačne košeľu pod svetrom zastrčenú v nohaviciach. Na pracovisku, pohovore, rande alebo obchodnom stretnutí sa to jednoducho nehodí a hoci sú situácie, kedy je nezakasaná košeľa imidžovým prvkom, so svetrom to obyčajne neplatí a lepšie spravíte, ak ju zastrčíte do nohavíc.

Sveter ale samozrejme nechajte na nohaviciach, ten v žiadnom pripade nezastrkávajte.

Sveter s výstrihom, košeľa a sako = nadčasová kombinácia

Košeľa so svetrom v klasickom strihu s véčkovým, alebo ešte lepšie okrúhlym výstrihom a sako je jednoduchý, no veľmi moderný outfit, na ktorý sa môžete spoľahnúť vždy, keď chcete vyzerať upravene. Kreatívnu stránku môžete prejaviť na farbe a vzore košele a strihu saka – športové sako je výbornou voľbou.

Golier košele a výstrih svetra by mal ladiť, aby celok pôsobil harmonicky.

Ako zladiť farby

Viete, ktoré farby sú zárukou elegancie? Čierna, tmavomodrá alebo grafitová sivá s bielou košeľou vždy dokážu zázraky. Zaujímavý kontrast môžete vytvoriť béžovými chinos nohavicami a k dokonalosti chýbajú už len kožené topánky a hodinky. Aj biela košeľa, perfektne sediaci čierny sveter a tmavošedé nohavice sú neprekonateľné.

Pre mužov, ktorí namiesto neutrálnych farieb uprednostňujú živšie a výraznejšie odtiene, sú tu napríklad bordové svetre, sivé nohavice a biela košeľa, alebo kombinácia pieskových nohavíc, kráľovsky modrého svetra a košele s jemným pásikavým vzorom.

S kravatou alebo bez nej?

Sveter s košeľou si vyslovene nepýta kravatu, no v závislosti od formálnosti udalosti, na ktorú sa chystáte, sa môžete rozhodnúť si ju predsa len vziať. Vtedy ale dbajte na to, aby ste to neprehnali s množstvom farieb a radšej sa držte dvoch odtieňov, prípadne k nim môžete doplniť neutrálny tón, nikdy nie viac.

Klasický strih svetra alebo kardigan na zapínanie?

Klasika funguje vždy, ale ani kardigan so zapínaním nemusí byť zlou voľbou. Umožní vyniknúť košeli a kravate, ak sa pre ňu rozhodnete. Stylisti radia vytvoriť zaujímavý kontrast. Bielomodrá kockovaná košeľa vynikne takmer s akoukoľvek farbou kardiganu.

Pri vrstvení svetra s košeľou to nepreháňajte so vzormi, aby ste nepôsobili prekombinovane. Jeden vzor stačí na oživenie vzhľadu, či už sa rozhodnete pre pruhovanú košeľu a jednofarebný sveter, alebo dáte prednosť jemnému pletenému vzoru na svetri a košeľa bude radšej hladká.

Kvalitné, moderné svetre klasického strihu, ale aj kardigany so zapínaním na gombíky či zips nájdete v internetovom obchode Bolf. Poteší vás pestrý výber, výhodné ceny a rýchle dodanie.

Komentáre