Trendy a nákupy

Preprava tovaru? Zvoľte si ten najlepší spôsob

Expresné zásielky do 1500 kg

Vo všeobecnosti platí, že vzhľadom na polohu Slovenska je nákladná cestná doprava a kamiónová preprava najčastejšia. Nákladná preprava tovaru sa vyznačuje efektivitou s ohľadom na rýchlosť prepravy, možnosť upravovať trasu tovaru aj po jeho naložení, cenu a monitoring v reálnom čase. Najdôležitejšie však je vybrať nákladné auto, ktoré korešponduje s prepravovaným tovarom.

Medzi najčastejšie využívané vozidlá na expresné prepravy s ložnou plochou na 1-8 štandardizovaných europaliet sa používa skriňová dodávka alebo pick-up. Tieto vozidlá dokážu odniesť tovar s nosnosťou do 1500 kilogramov.  

Pri väčšom objeme prepravovaného tovaru je vhodnejšia plachtová dodávka. Jej prednosťou je napríklad rýchlosť a väčší objem. Disponuje objemom až 10 europaletových miest oproti skriňovej dodávke s nosnosťou do 1500 kilogramov.

Nosnosť až do 24 ton

Väčší objem prepravovaného materiálu si vyžaduje adekvátne vozidlo. Nákladná doprava na tieto účely používa ťahače. Napríklad ťahač s návesom 13,60 Ldm. S týmito vozidlami je realizovaný najväčší objem prepráv. Nosnosť týchto vozidiel je až 24 ton. Disponujú miestom až pre 34 paliet. Dostatočný priestor je ich najväčšou prednosťou.

Pre potreby prepravy väčších objemov je najideálnejšie vybrať si kamiónovú súpravu. Ide o najväčšie prepravné vozidlo čo sa týka objemu. Tomu zodpovedá skutočnosť, že dokáže naložiť až 38 paliet pri 24 tonách nákladu.

Na skladovaní záleží

Okrem výberu vhodnej prepravy zohráva nezanedbateľnú úlohu skladovanie tovaru. Patrí to bezpochyby k znaku dokonalého chodu firmy. Skladovacie služby zvyknú používať klienti prepravcov na konsolidáciu zásielok či zhromažďovanie. Rovnako skladovanie slúži na uvoľnenie skladových zásob pre dokonalé nastavenie firemného cashflow.

Pýtate sa, ako si zvoliť firmu na skladovacie služby. Odpoveďou na otázku môže byť špedičná spoločnosť Logway, ktorá dokáže zabezpečiť skladovanie tovaru na území Slovenska, ale aj v susedných Čechách. Pri dobe skladovania zohrávajú úlohu rôzne faktory. Môže sa však pohybovať od pár hodín po celé mesiace. Samotná dĺžka skladovania závisí od konsolidácie alebo priamo ako požiadavka klienta. V takom prípade je to na individuálnej dohode so zákazníkom.

Nemenej dôležitá pri skladovaní je otázka bezpečnosti. Aj preto sú všetky sklady strážené a prevažná väčšina z nich je chránená kamerovým systémom.

 

Komentáre