Lifestyle

Prvý sex

Prvý sex

Sex je v súčasnej spoločnosti ešte stále trochu tabu témou, no napriek tomu sa týka nás všetkých. Ide navyše o príjemnú aktivitu, ktorá vám umožní uvoľniť sa a intímne sa zblížiť s vaším partnerom. Sexuálne témy je dôležité otvárať a prestať ich tabuizovať, pretože len tak vieme docieliť zdravé vnímanie sexu nielen u dospelých, ale aj u mladistvých. Tým sa dá predísť rôznym nedorozumeniam, či nehodám. Medzi najdôležitejší patrí práve prvý sex, ktorý väčšina ľudí zažije v mladom veku a môže mať na váš sexuálny život naozaj obrovský účinok.

Prvý sex: dá sa naň pripraviť?

Pokiaľ sa rozhodujete, že s partnerom idete skúsiť váš prvý pohlavný styk, môžete sa niektorými jednoduchými krokmi pripraviť. Určite je dôležité dbať na bezpečnosť, najmä pokiaľ ide pre obidvoch partnerov o prvý sexuálny zážitok. Nevyhnutné je teda zaobstarať si ochranu – najjednoduchšie v podobe kondómu. Prvý sex môže byť pre niektoré dievčatá bolestivý, ale väčšinou je opak pravdou.

Dôležité je vyskúšať viaceré sexuálne pozície a prvý sexuálny zážitok je tiež vhodné „okoreniť“ lubrikantom – práve aj kvôli pretrhnutiu panenskej blany, ktoré môže nastať. Ak sa pri prvom sexe vyskytne u dámy bolesť a krv, je to práve tým, že došlo k jej pretrhnutiu a nemusíte sa ničoho obávať. Na prvý sex sa nedá nejako špeciálne pripraviť, je potrebné komunikovať s partnerom o tom čo sa mu páči a ako si to predstavuje, aj keď to niekedy môže byť nepríjemné.

Prvý sex

Vzdelávanie sa ako kľúč k lepšiemu sexuálnemu životu

Možno to znie ako klišé, ak chcete svojmu partnerovi dopriať naozaj vzrušujúce chvíle, je dôležité poznať vaše telo aj jeho. Vzdelávajte sa a hľadajte si zaujímavosti, ktorými môžete docieliť u vášho partnera extázu. Rozprávajte sa o svojich pocitoch a dávajte si najavo, čo je pre vás príjemné a čo naopak veľmi neobľubujete. Ideálne je skúmať svoje telo a učiť sa, ktoré polohy a pohyby sú ideálne pre dosiahnutie rozkoše – dôležité je to najmä pre dámy, ktoré majú problém docieliť orgazmus.

Prvý sex s ním

Okrem úplne prvého sexu je tiež nesmierne dôležité zosúladiť sa s novým sexuálnym partnerom. Ak ste práve v tomto bode a máte už predchádzajúce skúsenosti, mali by ste vedieť, že sex je pre každý pár veľmi intímnou záležitosťou. To čo jeden pár praktikuje bežne, ostatné páry takmer vôbec nevyhľadávajú. Snažte sa teda sledovať partnerove chute a rovnako sa ho pýtať na jeho obľúbené polohy. S novým partnerom je potrebné si vytvoriť úplne nové sexuálne puto.

Prvý sex

Sex a stereotyp

Prvý sex je niečo nové, vzrušujúce a adrenalínové. Neostane to však takto navždy a postupne sa aj z postele vytráca to čaro divokého sexu. Niekedy je potrebné siahnuť po nejakých zaujímavých hračkách, vyskúšať nové polohy, zaradiť kostýmy a podobne. Stereotypný sex nie je príjemný a pre mnoho dlhodobejších párov predstavuje problém. Skúste teda vymyslieť spôsob, ktorým sa dohodnete na najlepšom riešení a okorenení vášho sexuálneho života alebo partnera prekvapte. Vždy je ale potrebné, aby s daným „procesom“ obaja partneri súhlasili.

Komentáre