Trendy a nákupy

Tipy, ako vybrať vhodný zásnubný prsteň

Zásnuby sú pre zamilované páry začiatkom ich spoločnej cesty. Mnohí muži majú pri výbere zásnubného prsteňa problém vybrať ten správny. Predsa len muži málokedy kupujú šperky pre seba a sú v strese z toho, že majú niečo vybrať pre svoju partnerku.

Ako ale vybrať zásnubný prsteň pre svoju partnerku?

Nazrite do šperkovnice

 Ak chcete vybrať vhodný zásnubný prsteň, čiže zásnubný prsteň, ktorý sa bude partnerke páčiť, odporúčame vám nazrieť do jej šperkovnice. Je to potrebné najmä pre to, aby ste zistili a urobili si predstavu o tom, aké šperky vaša partnerka nosí. Takto získate prehľad a ľahšie sa vám tak bude vyberať zásnubný prsteň.

Materiál a typ

 Ak už budete vedieť, aké šperky vaša partnerka nosí, je veľmi dôležité trafiť sa do materiálu a typu šperku. Niektoré ženy chcú zásnubný prsteň s výrazným kameňom a bohatým zdobením. Niektoré uprednostňujú skôr minimalistické zásnubné prstene s minimalistickým kamienkom.

Ak partnerka nosí šperky zo striebra, či bieleho zlata, musíte kupovať zásnubný prsteň vždy len z toho materiálu, z akého má ostatné šperky.

Momentálne sú veľmi obľúbené zásnubné prstene z bieleho a ružového zlata, avšak ani klasické žlté zlato sa nedostáva do úzadia. Práve z tohto dôvodu je potrebné nazrieť do šperkovnice, aby ste zistili materiál šperkov.

Veľkosť prsteňa

Pri výbere zásnubného prsteňa si nechajte poradiť v klenotníctve. Nezabúdajte ale, že je potrebné vedieť veľkosť prsteňa, aby ste sa vyhli zbytočným úpravám veľkosti. Mnohé klenotníctva ponúkajú úpravu veľkosti, avšak predsa len je to zásah do prsteňa a môže a stať, že úprava môže byť viditeľná.

Prieskum medzi klenotníctvami je dôležitý. Vyberiete si tak len to, ktoré má najlepšiu ponuku, z ktorej budete vedieť vybrať vhodný prsteň pre vašu milovanú.

Komentáre