Nezaradené

Zle spíte? Tu je 5 faktorov, ktoré treba zvážiť pri investovaní do matraca

Dobrý matrac vám poskytuje potrebnú oporu a pohodlie, ktoré sa premieta do kvalitného spánku. Okrem toho pomáha zachovať držanie tela a prirodzené vyrovnanie chrbtice, čo umožňuje dobrý nočný spánok. Preto je na vaše spanie v prvom rade dôležitý kvalitný matrac.

Ak vás teda trápia bezsenné noci a hľadáte pohodlný matrac, tu sú tipy, ktoré musíte zvážiť pri nákupe.

Pohodlie

Najdôležitejšou vecou, na ktorú sa pri výbere matraca treba zamerať, je pohodlie. Keď sa na matraci, na ktorom spíte, budete cítiť pohodlne, vaše telo sa uvoľní a bude sa vám lepšie spať. Uvoľnený spánok tiež zaručuje, že budete spať nerušene a dlhšie. Dobrý nočný spánok je nevyhnutný aj pre vaše lepšie zdravie a umožňuje telu „opraviť ho“ a pripraviť na ďalší náročný deň.

Vyššie náklady na matrac však s pohodlím vždy nesúvisia. To znamená, že drahý matrac sa nerovná väčšiemu komfortu. Porovnajte preto vybrané matrace s úrovňou jeho komfortu a vyberajte múdro.

Veľkosť

Dôležitým faktorom je aj veľkosť matraca pre vašu posteľ. Niektorí radi spia na úzkych posteliach, iní zase na kráľovských. Všetko preto závisí od osobných preferencií. Ak chcete priestrannú posteľ, musíte si vybrať matrac väčšej veľkosti. Matrac veľkosti king je ideálny pre páry, pretože poskytuje dostatok priestoru pre pohodlný spánok oboch partnerov.

Pevnosť

Pevnosť sa vzťahuje na schopnosť matraca uniesť vašu telesnú hmotnosť a poskytnúť vám rovnomerný povrch na spánok. Matrac je preto vždy dodávaný s označením tvrdosti. Z tohto dôvodu by ste si pred kúpou matraca mali skontrolovať tento údaj. Napríklad stredne tvrdá varianta jednej značky sa bude rovnať extra pevnému matracu inej značky.

Pevnosť hrá pri dobrom nočnom spánku veľmi dôležitú úlohu. Stupne tvrdosti sú vyjadrené ako extra jemná, mäkká, stredná, stredne mäkká. Výber extra mäkkého alebo príliš pevného matraca vám však môže spôsobiť nepohodlie.

Najlepšie by bolo, keby ste o správnej tvrdosti matraca rozhodovali tak, že si naň ľahnete a vyskúšate jeho pevnosť.

Dostupnosť ďalších možností

Na trhu je k dispozícii široká škála matracov, ako sú hybridné tlakové matrace, vzduchové, špeciálne pružinové matrace alebo latexové modely. Aby ste si dobre vybrali, musíte preskúmať všetky tieto typy matracov a vybrať ten, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám do posledného detailu.

Zákaznícke recenzie

Vybrať si môžete dnes svoj obľúbený matrac z naozaj obrovskej ponuky. Pred výberom akejkoľvek konkrétnej značky si však musíte prečítať recenzie zákazníkov na internete, aby ste poznali mali aspoň stručný prehľad ako sa osvedčili v praxi. Dobrá značka si je istá kvalitou vyhotovenia matraca a ponúkla by dlhšiu záruku, čo je znakom kvalitného matraca.

Stručne povedané, dobrý matrac je nevyhnutný, ak chcete mať dobrý spánok. Ak sa teda zameriate na vyššie uvedené tipy, pomôže vám to vybrať si matrac, ktorý vám zaistí, že sa zobudíte svieži a zostanete plní energie po celý deň.

Zdroj obrázka: sirtravelalot/Shutterstock.com

Komentáre