LifestyleŠport a zdravie

Máte suché a popraskané päty? Skúste obyčajnú jedlú sódu!

Máte suché a popraskané päty? Skúste obyčajnú jedlú sódu!

Suché a popraskané päty trápia nielen dámy, ale aj pánov. Dámy však častejšie svoje chodidlá odhaľujú nosením rôznych topánok a preto je pre ne veľmi dôležité, aby mali upravené chodidlá. Pokiaľ pravidelne chodíte na pedikúru, zrejme viete, že ide o aktivitu časovo aj finančne náročnú, ktorú treba zakaždým opakovať pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov.

Za krásne a hladké päty však vôbec nemusíte utratiť celý majetok v kozmetických salónoch. Môžete si pripraviť tento domáci recept, ktorý je omnoho lacnejší a aj efektívnejší. Stačí použiť jedlú sódu a dosiahnete neuveriteľné výsledky. 

Ingrediencie

soda

  • 2 lyžice jedlej sódy
  • 4-5 litrov teplej vody
  • hydratačný krém
  • pemza alebo mäkká peelingová hubka
  • levanduľový esenciálny olej

Príprava

Rozmiešajte jedlú sódu vo vode. Môžete pridať niekoľko kvapiek levanduľového esenciálneho oleja, ktorý tomuto kúpeľu dodá príjemnú vôňu. Ponorte nohy do roztoku na 15-20 minút a následne ich vydrhnite pemzou alebo kefkou. Následne by ste ich mali natrieť vysoko hydratačným glycerínom, kokosovým olejom, alebo vazelínou a obuť si ponožky, aby udržiavali vlhkosť vo vnútri.

Opakujte tento proces dvakrát týždenne a zistíte, že vaše päty sú v oveľa lepšom stave. V lete tak môžete túto liečbu opakovať už len dvakrát mesačne. Ak absolvujete tento kúpeľ pred spaním, mali by ste mať ponožky obuté celú noc. Aby ste dosiahli lepší efekt, skúste hustú pastu z jedlej sódy ktorú získate tak, že použijete len trochu vody. Drhnite ňou vaše nohy spolu s pemzou.

Účinky sódy na suché a popraskané päty

Sóda bikarbóna má antiseptické účinky. To znamená, že rieši rôzne druhy infekcií. Spomínaný kúpeľ sa používa na množstvo kožných problémov. Dobrý aj pri rôznych mykózach a jeho efektivita je naozaj vysoká. Vyskúšajte aj vy tento efektívny spôsob liečenia suchých a popraskaných piet.

Komentáre