Technológie

5 jednoduchých tipov, ako rýchlo nabiť váš telefón

nabijacka

Moderná doba sa bez pokroku nezaobíde. Pokroku, ktorý so sebou prináša množstvo výhod, medzi ktoré patria špeciálne technológie. Mnohé z týchto noviniek sa dostali už aj k vám. Najčastejšie v podobe mobilov,  s ktorými trávime takmer celý deň. Veľkou nevýhodou však je, že je potrebné ho pravidelne dobiť. Ako si ale poradiť s rýchlym nabíjaním tohto prístroja, ak máte na to len pár minút?

Pripravili sme pre vás 5 jednoduchých tipov, ako váš mobil nabijete rýchlejšie.

  1. Používajte správnu nabíjačku

Napriek tomu, že väčšina smartfónov s Androidom má na pripojenie nabíjačky rovnaký konektor micro USB, neznamená to, že sú všetky rovnaké. Je optimálne používať štandardnú nabíjačku, ktorá je zvyčajne najvhodnejšia. Niektoré neoriginálne verzie môžu mať prúdovú silu veľmi nízku a vaše nabíjanie bude potom pomalé.

Zlý nápad je tiež nabíjať mobil z počítača alebo notebooku. Port USB 2.0 poskytuje iba 2,5 wattu energie a USB 3.0 poskytuje 4,5 wattu. Vyskúšajte preto svoj nový Samsung moderné a rýchlejšie bezdrôtové nabíjanie.

  1. Zapnite si režim v lietadle

Ak z dôvodu pracovnej náplne využívate Dual SIM mobil, batéria sa vybije ešte rýchlejšie. Pomerne rýchly spôsob nabíjania je, ak jednoducho zapnete lietadlový režim. Čím menej váš mobil počas nabíjania spotrebuje, bude sa nabíjať rýchlejšie. Tento režim blokuje činnosť všetkých modulov.

Nezabudnite však, že počas prevádzky tohto režimu vám nebude fungovať internet, SMS a hovory. Samozrejme, môžete si jednotlivé aplikácie povoliť aj ručne, pre rýchle nabitie to ale nerobte.

  1. Vypnite ho

Ešte zásadnejším rozhodnutím je váš mobil jednoducho vypnúť. V takom prípade sa bude batéria nabíjať ešte rýchlejšie. Pozor ale na prípady, ak čakáte dôležitý hovor alebo správu.

  1. Zapnite režim šetrenia batérie

Ďalší tip, ktorý vám umožní zvýšiť rýchlosť nabíjania, aktivujte si režim „Úspora energie“, ktorý obmedzuje všetky aplikácie na pozadí. Opäť to ovplyvní aj oznámenia.

  1. Počas nabíjania svoj mobil nepoužívajte

Je to najlepšie riešenie, s ktorým majú ale mnohí ľudia problém a hrajú sa sním aj pri nabíjaní. Veľkým „žrútom“ energie je samotná obrazovka, ktorá beží aj v pohotovostnom režime – modely Samsungu majú režim „Always On Display“. Ak však potrebujete veľmi rýchlo nabiť mobil, jednoducho ho úplne vypnite. Uistite sa však predtým, že si pamätáte všetky vstupné kódy a overenie.

Komentáre