Technológie

Aké funkcie si pri tlačiarni a jej výbere musíte všímať

tlaciaren

Či už ste sa rozhodli pre atramentovú alebo laserovú tlačiareň, štandardné alebo multifunkčné zariadenie, pri kúpe by ste mali myslieť na všetky funkcie, ktoré od tohto stroja potrebujete. Len potom vám bude slúžiť k maximálnej spokojnosti a zabezpečí všetky potrebné úlohy.

Rýchlosť

Inzerovaná rýchlosť tlačiarne je maximálna rýchlosť motora – stroja meraná v stránkach za minútu. Tento faktor je pri kúpe tlačiarne pre mnohých asi najdôležitejší, pretože od neho závisí komfort tlače, na ktorú nemusíte zbytočne dlho čakať. Rýchlosť je samozrejme závislá od niekoľkých faktorov a jedným z nich sú aj používané nové tonery Canon.

Stavové panely

Niektoré tlačiarne môžu obsahovať LCD displej s možnosťami ponuky, buď vo forme textu alebo  grafiky. Je to veľmi dobrá pomôcka, ktorá býva pri riešení problémov dobrým pomocníkom.

Pripojenia

Väčšina moderných tlačiarní sa dodáva s portom USB – a potrebnými káblami – na priame pripojenie k počítaču. Tento spôsob pripojenia je už ale pomerne zastaralý a nevhodný.  Wi-fi pripojenie je modernejšie riešenie, na ktoré sa oplatí pri kúpe myslieť.

Bezdrôtové pripojenie znamená, že počítače a ďalšie digitálne zariadenia, ako je telefón alebo tablet, môžete využiť na obsluhu tlačiarne bez nutnosti byť v jej tesnej blízkosti.

Obojstranná tlač

Automatická obojstranná tlač vám môže ušetriť veľa nákladov na papier a plytvanie počas životnosti tlačiarne. Musíte si ale zvyknúť na to, ako ho vkladať, niekedy je to zábavné a trvá dlhšiu dobu.

Veľkosť zásobníka

Vstupný zásobník na väčšine osobných farebných laserových multifunkčných zariadení pojme 150 až 250 listov papiera A4. Iné tlačiarne zas majú druhý zásobník pre iný typ papiera, napríklad papier s hlavičkou. Všímajte si aj to.

Slot pre pamäťovú kartu

Veľa tlačiarní podporuje pamäťové karty. Niektoré dokážu podporovať karty MiniSD pomocou samostatného adaptéra, ale podpora kariet Compact Flash a xD je už menej bežná.

Náplne a tonery

Niektoré tlačiarne s nimi vydržia celú dobu svojej prevádzky, iné je potrebné vymeniť. Vybrať si originálne alebo kompatibilné náplne do tlačiarne Canon je s pomocou internetu jednoduché, všímajte si ale značku samotnej tlačiarne, aby bola dostupnosť náplní čo najvyššia.

 

Myslite aj na možnosti tlače, aký formát chcete tlačiť, či potrebujete na liste vodoznak alebo hlavičku. „Obyčajnú“ tlačiareň nájdete v každom obchode, s výberom profesionálnej si už ale nechajte radšej poradiť, aby mala všetky najdôležitejšie funkcie. Tie, ktoré sme si spomenuli, predstavujú základ.

Komentáre