Trendy a nákupy

Kuchyňa, ktorá vyhovuje vašim nárokom a spĺňa všetky požiadavky

Každá jedna žena v domácnosti sníva o priestrannej, funkčnej, štýlovej, pohodlnej a útulnej kuchyni. Čo je ale pre jej zariadenie potrebné urobiť, a aké body je potrebné zvážiť? Odhalíme vám  tajomstvá profesionálnych dizajnérov a dáme niekoľko užitočných rád, ktoré vašu kuchyňu priblížia k ideálu.

Konfigurácia kuchyne

Pri plánovaní umiestnenia náhlavnej súpravy stavajte na svojom vlastnom pohodlí a zdrojových údajoch v miestnosti. Zabudnite na zavedené stereotypy:

  • ak kuchynský ostrov nepotrebujete, opustite ho;
  • ak sa vám zdá rohový typ kuchyne nepohodlný, hľadajte iné možnosti;
  • ak už dlho snívate o umývadle pri okne, doprajte si tento malý luxus.

V riešení náročných situácií vám môžu pomôcť aj vlastnosti miestnosti, z ktorých môžete vyťažiť a premeniť nevýhody na výhody. Optimálna konfigurácia a zariadenie novej kuchyne na mieru je iba na vašich pleciach, tak k jej návrhu podľa toho aj pristupujte a budete spokojní.

Zvážte výber materiálov

Trh sa neustále vyvíja a ponúka nové materiály a praktické riešenia. Nebojte sa ich využiť vo svojej kuchyni. Mramorová pracovná doska alebo zástena? A čo kombinácia umelého kameňa a skla? Nebojte sa na zdobenie svojej kuchyne použiť populárne materiály a techniky a vyberte si to, čo vám vyhovuje.

Ak si neviete s vhodnými kombináciami poradiť, oslovte pre zariadenie modernej luxusnej kuchyne profesionálov, vďaka ktorým si svoj sen splníte oveľa rýchlejšie.

Kombinácia otvoreného a uzavretého úložného priestoru

Najlepšie usporiadanie priestoru v kuchyni bez ohľadu na jeho plochu bude harmonická kombinácia otvoreného a uzavretého úložiska. Majte vždy po ruke – na koľajniciach, organizátoroch a policiach – to, čo každý deň používate v procese varenia. Uvoľnite dosku z hromady riadu a elektrických spotrebičov, ktoré nepoužívate viac ako raz týždenne.

Vyťažte zo zariadenia modernej kuchyne maximum a postupujte podľa jednotného štýlu, aby ste sa vyhli pocitu chaosu.

Domáce spotrebiče

Nesprávne zvolené domáce spotrebiče môžu zničiť celý dojem interiéru, zatiaľ čo štýlové elektrické spotrebiče naopak zdôrazňujú jeho dizajn.

Zamerajte sa na svoj vlastný životný štýl a vyberte si adekvátne kuchynské vybavenie, ktoré využijete. Príliš pritom nekombinujte a správna atmosféra v kuchyni sa dostaví.

Komentáre