Zaujímavosti

Trpíte vy aj váš vzťah? Vieme, ako sa zbaviť erektilnej dysfunkcie

vztah

Ochoreniami a problémami, ktoré ničia naše telo a zhoršujú jeho plnohodnotné funkcie, mnohí z nás neriešia, avšak len do momentu, než sa ich začnú bytostne týkať. A inak to nie je ani v prípade erektilnej dysfunkcie. Tento problém sa pozoruje už v mladom veku a po 40 rokoch života ho pozná každý druhý zástupca silnejšieho pohlavia. Čo je to erektilná dysfunkcia a ako ju liečiť?

Erektilná dysfunkcia je choroba, pri ktorej genitálny orgán nie je dostatočne naplnený krvou a tak schopný svojej funkcie. Príznaky sa môžu prejaviť ako narušenie ejakulácie a orgazmus.

Predísť týmto problémom, znamená nájsť príčinu ich vzniku a odstrániť každý negatívny vplyv.

Čo môže viesť k erektilnej dysfunkcii?

Nastupujúca erektilná dysfunkcia je stav, ktorý, ak sa nelieči, progreduje a môže mať za následok vážne dopady v priebehu času. Problémy budú okrem toho nielen fyziologické, ale aj psychologické.

Erektilná dysfunkcia u mužov sa často stáva príčinou hádok a nedorozumení v pároch. Dôvodom sú sexuálne ťažkosti a neistota pacienta.

Erektilná dysfunkcia u mužov môže viesť k takým dôsledkom, ako sú:

 • znížená sebaúcta;
 • problémy v rodine, až do prerušenia vzťahov;
 • neschopnosť mať deti kvôli strachu z intimity.

Aby sa zabránilo takýmto dôsledkom, v prípade zistenia problému sa čo najskôr poraďte s lekárom a snažte sa odstrániť príčiny vzniku, medzi ktoré rozhodne nepatrí vykonaná obriezka, ako si mnohí mylne myslia.

Naopak, medzi hlavné dôvody vzniku erektilnej dysfunkcie patria:

 • stres, depresie a psychické problémy;
 • užívanie niektorých liekov;
 • nezdravý životný štýl;
 • nedostatok pohybu;
 • chronické ochorenia.

Ako liečiť erektilnú dysfunkciu?

Terapeutická taktika závisí od hlavnej príčiny choroby. Spôsob liečby je individuálny a na základe získaných výsledkov testovania. Ak je problém psychologickej povahy, hlavnou metódou bude spolupráca s psychológom. Jej hlavnou úlohou je prekonať obavy a negatívne skúsenosti v minulosti, analyzovať možné psychologické traumy, nadviazať vzťahy s druhou polovičkou.

Ako liečiť erektilnú dysfunkciu fyziologickej povahy? Na tento účel sa používajú tieto metódy:

 • Lieková terapia. Prostriedky sa predpisujú na normalizáciu inervácie a krvného obehu. Tiež sa používajú na obnovenie funkcií pohlavných žliaz. Výber liečiv je ale opäť individuálny a vyžaduje si dohľad lekára.
 • Masáž. Je súčasťou komplexnej liečby, pretože zvyšuje účinnosť liekov, zvyšuje krvný obeh a zlepšuje metabolizmus. Tento postup je relevantný aj pre tých, ktorí zvažujú, ako liečiť erektilnú dysfunkciu psychologickej povahy. Je to kvôli schopnosti masáže zmierniť stres, únavu a zvýšiť citlivosť penisu.
 • Liečba rázovými vlnami. Používa sa, ak je problém spôsobený cievnymi patológiami.
 • Cvičebná terapia. Pomáha eliminovať stagnáciu panvy, čo má pozitívny vplyv na erekciu.

Pri ťažkých vaskulárnych alebo vrodených malformáciách sa vykonáva aj chirurgická liečba. Používa sa približne u 5 % mužov s touto diagnózou.

Najlepšou prevenciou je vždy a všade zdravý životný štýl, v ktorom nesmie chýbať pohyb a zdravá strava. Tak na to myslite a uvidíte, že úspech sa dostaví.

Komentáre