Technológie

Nájsť si kvalitný toner do tlačiarne nie je až taká veda

toner ink

Tlačiarne dnes nájdeme v takmer každej domácnosti. Možnosť vytlačiť si potrebné dokumenty, či obrázky je pre mnohých na nezaplatenie. V súčasnosti je veľký výber nielen tlačiarní, ale aj tonerov. Pre niekoho to môže byť problém zorientovať sa v ponuke tonerov a práve preto vám prinášame prehľad, ako sa zorientovať v ponuke a nájsť si kvalitný toner.

Laserové alebo atramentové náplne

 Predtým, ako si pôjdete kúpiť nový toner, je dôležité si zistiť, akú tlačiareň máte doma. Okrem značky je dôležité vedieť, či máte doma laserovú tlačiareň, alebo atramentovú. Na základe tohto zistenia si budete môcť kúpiť nové tonery. Do laserových tlačiarní budete potrebovať laserové tonery, do atramentových atramentové tonery. Ak máte vybratý konkrétny toner, napríklad dobre známy toner CE285A, vyberajte ho taký, aby sa hodil do vašej tlačiarne.

Originálne tonery

 Jedná sa o tonery, ktoré sú zo všetkých ponúkaných tonerov najkvalitnejšie. Sú však podstatne drahšie ako ktorékoľvek iné tonery. Vysoké ceny týchto tonerov vedia mnohých odradiť. Za týmito tonermi sa však skrýva kvalita, ktorú u iných toneroch nenájdete.

Tieto tonery vyrábajú totiž firmy, ktoré sa špecializujú aj na výrobu tlačiarní. Jedná sa o svetoznáme značky, ktoré určite poznáte.

Ak teda hľadáte kvalitný toner do firemnej tlačiarne, vyberte si originálny toner.

Kompatibilné tonery

Ak vám záleží na kvalite tlače, ale je vám ľúto platiť veľa peňazí za tonery, uprednostňujte kompatibilné tonery. Zo všetkých tonerov sú kvalitou veľmi podobné tým originálnym. Jediný rozdiel je v tom, že neplatíte za značku ako v prípade originálnych.

Odporúčajú sa do domácich tlačiarní, kde je potrebné ušetriť nejaké peniaze.

Renovované tonery

 Ak vám cenovo nevyhovujú ani originálne, ani kompatibilné tonery, môžete si kúpiť renovované tonery. Tie však nie sú až také kvalitné. Sú to vlastne tonery, ktoré boli znovunaplnené novým tonerovým práškom. Ich najväčšou výhodou je nízka cena.

Komentáre