Nezaradené

Nebežte v ústrety svojim snom tak rýchlo, lebo vás začnú bolieť nohy

šach

Život je plný príležitostí a výziev, ktorých zdolávaním sa dostávame vždy na inú úroveň. Nie vždy je však správne kráčať po ceste za svojím snom tak rýchlo. Stačí spomaliť, vychutnávať si cestu a sen príde za vami aj sám.

S nami a našimi radami sa o tom presvedčíte behom niekoľkých sekúnd.

Všetko si napíšte

Podrobne všetky vlastnosti, ktoré by mal váš sen mať. Týmto spôsobom vaše fantázie nadobúdajú konkrétne podoby a stávajú sa pre vaše vlastné podvedomie skutočnejšími, čo znamená, že sen sa zmení na cieľ.

Písomné zaznamenanie cieľu prehlbuje vieru vo vlastné schopnosti a obsahuje mechanizmus na dosiahnutie úspechu. Formou takéhoto textu môže byť aj podnikateľský plán, ktorého podrobným vypracovaním sa vám podarí zvládnuť založenie spoločnosti oveľa ľahšie.

Nebojte sa požiadať o pomoc

Oznámte svoje zámery verejnosti. Určite okruh ľudí, ktorí vám môžu alebo budú užitoční. Komunikujte s tými, ktorí už dosiahli to, o čom snívate, alebo vedia, ako na to. Služby novej virtuálnej kancelárie sú jednou z prvých možností, ktoré môžete vo svoj prospech využiť.

Stanovte si termíny

Stanoviť konečný termín na dosiahnutie cieľa je základ úspechu. Takto naprogramujete jeho dosiahnutie vo svojej mysli a zapnete mechanizmus intenzifikácie úsilia. Ak vám to z nejakého dôvodu nevyšlo, znamená to, že ste boli na začiatku príliš optimistický. Netreba však hneď prepadať panike, pretože to môžete jednoducho zmeniť. Je užitočné si rozdeliť dlhodobý cieľ na niekoľko krátkodobých  a postupným zdolávaním postupovať vždy ďalej.

A nezabudnite.

„Nie je nešťastie umrieť s nesplnenými snami, ale nešťastie je nesnívať. Nie je hanba nedosiahnuť na hviezdy, ale hanba je nemať hviezdy, ku ktorým by ste naťahovali ruku.“

(Benjamin Mays)

Komentáre