Nezaradené

Nepodceňujte starostlivosť o nohy!

Nepodceňujte starostlivosť o nohy!

Nohy sú časťou tela, ktorá s nami neraz prejde niekoľko kilometrov. Tým, že ich máme väčšinou zahalené, nevenujeme toľkú pozornosť ich úprave. Napriek tomu je veľmi dôležité mať upravené nechty, nechtovú kožičku a taktiež aj spodnú stranu chodidiel. Pri nedostatočnej starostlivosti môže dôjsť k infekciám, plesniam, mykózam či iným neestetickým a bolestivým nepríjemnostiam. Práve preto je dôležité venovať starostlivosti o nohy dostatočnú pozornosť.

V rámci starostlivosť o vaše nohy je samozrejme dôležité začať dôkladným kúpeľom. Vďaka tomu obmäkčíte kožu aj nechty a budú sa lepšie upravovať. Kúpeľ tiež pomáha na unavené a boľavé nohy, pretože uvoľňuje svaly a okrem relaxácie podporuje aj lepšie prekrvovanie končatín. Veľmi prospešné je tiež používať peeling, ktorý slúži na odstránenie odumretých buniek kože. Starostlivosť o nohy by mala byť pravidelne frekventovaná, aby sme tak zaručili čo najlepší efekt. 

hydratáciaHydratácia

V rámci pokožky nášho tela je hydratácia veľmi dôležitou súčasťou. Asi ste sa už stretli s tým, že pokožka najmä v oblasti spodnej strany chodidiel tvrdne. Je veľmi dôležité dodať jej vhodnú hydratáciu. V súčasnosti nájdete veľké množstvo hydratačných krémov určených špeciálne na nohy, či masky na nohy. Hydratačné krémy tiež vhodne pôsobia aj na vaše nechty a nechtovú kožičku. Zaceľujú ju a tým prinášajú viac estetický vzhľad a pôsobia ako prevencia proti nepríjemným a bolestivým záderom.

Hydratácia pokožky nôh je rovnako dôležitá z hľadiska prevencie, ale aj regenerácie. Okrem hydratačných produktov z drogérií, či lekárni existuje množstvo domácich alternatív. Stačí si napríklad natrieť chodidlá hrubou vrstvou hydratačného krému a navliecť si ponožky, alebo igelitové vrecúško. Nechať pôsobiť pár minúť a dopriať im kúpeľ. Chodidlá budú vyživené, voňavé a hebké. Veľmi vhodné je tiež nechať krém pôsobiť celú noc pre zväčšenie hydratačného účinku. Namiesto hydratačného krému vám tiež môže poslúžiť olivový olej.

Pedikúra

Pokiaľ ste v rámci starostlivosť o vaše nohy skeptickí, môžete navštíviť profesionála. Často stačí jeden pohľad a odborník presne vie čo vaše nohy potrebujú a ako ich ošetriť. Tiež to môžete spojiť s kozmetickými úpravami ako lakovanie nechtov. Prečo teda nespojiť príjemné a užitočné a neužiť si príjemný relax v salóne? V podobných salónoch je tiež väčšinou k dispozícii možnosť hydratačných kúr, či masáží. Väčšinou ide o drahšie procedúry, no ich účinnosť je zaručená.

Nie je však nemožné urobiť si dôkladnú a úhľadnú pedikúru aj doma. Existuje množstvo dostupných prípravkov a pomôcok, ktoré vám môžu uľahčiť prácu. Zároveň si tak môžete vychutnať čas pre seba a spojiť pedikúru napríklad s pozeraním filmu. Pre staršiu pokožku nôh, ktoré viac trpia na kŕčové žily a iné problémy odporúčame používať prevažne overené produkty z lekárne, ktoré vám zaručia príjemný relax a zároveň pomôžu s vašimi problémami. 

starostlivosť o nohyVhodná obuv

Základnou vecou, ktorá je pri starostlivosti o nohy dôležitá je vhodná, pohodlná a kvalitná obuv. Vysoké podpätky môžu spôsobovať nielen bolesť nôh, ale aj problémy s chrbticou. Pri obuvi sa zameriavajte na dostatočne hrubú podrážku, správnu vnútornú vložku a samozrejme veľkosť. Je dôležité nosiť topánky správnej veľkosti, aby ste tak predišli problémom s vašimi nechtami. Široký výber kvalitnej obuvi nájdete na Lunzo.sk. Vhodná obuv pôsobí rovnako ako aj prevencia proti potenciálnym problémom.

 

 

 

Komentáre