Trendy a nákupy

Vianočné nákupy

Vianočné nákupy 

Ach tie Vianoce 

S týmto nádherným sviatkom sa spája jednak mnoho príjemných aktivít ,ako napríklad stretnutie sa s rodinou a blízkymi, kopa napečených koláčikov , či dlhé rozprávanie sa pri horiacom krbe o takmer uplynulom roku .

No má to aj tú druhú stránku , pre niektorých príjemnú a pre iných ako by sme to povedali “ nevyhnutnú “ .

A tou sú práve vianočné nákupy, lámanie si hlavy nad tým , komu by sa aký darček páčil, rozpomínanie sa na to, kto by si čo prial .

Ľudia navštevujú rôzne trhy, rozličné mestá, alebo hľadajú v domácom pohodlí na internete darčeky pre svojich blízkych .

Často sa nechajú inšpirovať na rôznych stránkach , ale nájdu sa aj taký , ktorý využijú svoju fantáziu k tomu, aby vlastnoručne priložili ruku k dielu a samostatne niečo vyhotovili.

Veď – nie je to krásny pocit, ak viete, že ste dostali niečo , čo Vám niekto vyhotovil sám? Pod takýmto darčekom sa skrýva omnoho viac , veď napríklad – chce to nápad , minúty a možno aj hodiny či dni premýšľania nad Vami a nad tým , čo by sa Vám páčilo .

Tu ma napáda čistá detská vynaliezavosť . Také dieťa sa veľmi nezamýšľa a koná svojím čistým detským rozumom a srdiečkom .

Vezme papier a pastelky a niečo Vám nakreslí.

No nepoteší Vás to najviac ? Nevyčarí Vám to úsmev na tvári ? Nezohreje pri srdci ?

Vianočné nákupy plánujú ľudia aj niekoľko mesiacov dopredu,ale nájdu sa aj taký , ktorý si to nechávajú na poslednú chvíľu a tým pádom sa s príjemného vianočného nakupovania stáva akýsi stres a trápenie sa nad tým , komu a ako ulahodiť.

Niektorí ľudia už takpovediac natoľko “ zmoderneli “ , že namiesto trocha premýšľania , zapojenia fantázie alebo hľadania inšpirácie, venujú peniaze .

A tu sa pýtame – “ prečo ? “

Veď najdôležitejšie je predsa, byť zdravý a spokojný v kruhu tých , ktorých milujeme .

 

Komentáre