LifestyleTrendy a nákupy

Ako funguje chemický peeling?

Chemický peeling

Chemický peeling patrí medzi novodobé kozmetické ošetrenia, ktoré sú známe svojou účinnosťou. Starostlivosť o pleť je veľmi dôležitá a netreba ju podceňovať. Pravidelnou návštevou kozmetičky a podstupovaním podobných procedúr dodávame pleti pružnosť a hydratáciu. Dodávame si tiež čas pre seba a relax, ktorý sám o sebe má na pleť veľmi pozitívny vplyv. Nezabúdajte však, že v starostlivosti o pleť je potrebné sa každodenne odličovať a čistiť si pleť.

Čo je to chemický peeling?

Vďaka peelingu sa zbavujeme z pokožky odumretých buniek, farebných nedokonalostí a pripravujeme pleť na ďalšie možné procedúry. Avšak chemický peeling pôsobí viac do hĺbky a preto sľubuje aj omnoho výraznejšie výsledky. Pleť omladí, bojuje proti vráskam a odstraňuje pigmentové škvrny aj jazvy po akné. Okrem toho  rieši nadmernú činnosť mazových žliazok, čim prispieva k redukcii mazu a výrazných pórov. Ošetrenie pomáha pri produkcii kolagénu a elastínu, čo spôsobuje pevnosť a pružnosť pokožky. Chemický peeling vykonávajú kozmetické štúdia rovnako ako dermatologické kliniky. Rozdiel sa väčšinou pohybuje najmú v rozmedzí hĺbky zasiahnutej pokožky.

Ako prebieha toto ošetrenie?

Samotný priebeh tohto ošetrenia nie je náročný ani zdĺhavý. Na predom vyčistenú pleť sa aplikuje štetcom AHA kyselina. Dlhším pôsobením kyseliny dochádza k miernemu pocitu bolesti alebo tepla. Toto indikuje prenikanie kyseliny do povrchových vrstiev kože. Ďalším významným krokom je pleť neutralizovať. Procedúra pokračuje ďalšími krokmi, ktorými uvedieme pokožku do komfortného stavu. Medzi takéto patria napríklad ošetrenie hydratačnou maskou.

Čo môžete očakávať po ošetrení?

chemický peeling

Počas prvých 24 hodín možno očakávať mierne vysušenie pokožky spojené so šupinkami a začervenaním. Dôležité je vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu ani nenavštevovať soláriá. Ideálne je používať SPF 30. Tiež je dôležité vyhýbať sa výrazným zmenám teplôt ako je napríklad sauna/mráz.  Doba hojenia je individuálna podľa hĺbky chemického peelingu a regeneračnej schopnosti kože. Výsledky sú viditeľné už po prvom absolvovaní, avšak dlhodobé výsledky sa prejavujú až pri pravidelnej starostlivosti.

Ako sa pripraviť na chemický peeling?

V rámci prípravy nie sú potrebné žiadne špeciálne kroky. Avšak pokiaľ idete na túto procedúru po prvýkrát je veľmi dobré konzultovať takýto zásah do pokožky s kozmetičkou alebo dermatologičkou. Pri konzultácii je vhodná aj diagnostika pleti a určenie najvhodnejšej formy peelingu. . Dôležité je nedepilovať oblasť aspoň týždeň a neholiť aspoň štyri hodiny pred ošetrením.

Zákrok sa nevykonáva v tehotenstve a nie je vhodný ani pre dojčiace matky. Tiež nie je vhodný pre ľudí s kožnými alergiami, herpesom, hormonálnymi ochoreniami.

Tento zákrok je vhodný pre citlivejšiu pokožku rovnako tiež pre suchú aj mastnejšiu pleť. Odporúča sa aj starším generáciám, kde výrazne ovplyvňuje redukciu pleťových škvŕn.

 

Komentáre