Nezaradené

Hra, ktorou sa oplatí baviť telo i myseľ v každom veku

Pokiaľ ide o voľnočasové aktivity, požiadavka sociálneho odstupu robí v dnešnej dobe ľudí vynaliezavými. Aj preto možno vírus koróny priniesol starú dobrú skladačku na myseľ prekvapivému počtu ľudí. Dokonca sa nimi bavia aj mnohé celebrity. Okrem toho, že je táto hra zábavná, má aj iné prospešné vlastnosti pre duševné i fyzické zdravie tela.

Obmedzenia kontaktov, udržiavanie minimálneho odstupu od ostatných – Korona kríza je stále spojená so značnými obmedzeniami v každodennom živote. A samozrejme stále má zmysel zostať čo najviac doma. Medzi 4 stenami býva ale veľmi často nuda. Okrem športu, telefonovania, čítania a streamovania preto mnoho ľudí znovu objavilo príležitosť zábavy, ktorú považovali za stratenú.

A zmeniť a spríjemniť život môžu tieto krásne puzzle aj vám. Poďme sa pozrieť, ako?

Poskladať si puzzle sa oplatí v každom veku

Väčšina z nás si už odmalička rada skladá rôzne skladačky. Už najmenší si precvičujú motoriku a neskôr sa hrou s umiestňovaním a trpezlivosťou trénuje aj schopnosť myslenia a koncentrácie. V neposlednom rade vás vyriešený hlavolam napĺňa hrdosťou.

A vďaka moderným puzzle 1000 dielikov to platí nielen u detí, ale aj dospelých, ktorí sa zabavia a môžu svoj domov vyzdobiť originálnymi puzzle obrazmi.

Efektívny tréning pamäte

Tak ako rôzne iné duševné činnosti, aj skladačky majú priaznivý vplyv na pamäť. Pri zbieraní a triedení jednotlivých dielikov skladačky sú v pozornosti obe hemisféry mozgu. To podporuje vaše poznanie aj tvorivé myslenie.

Okrem toho by z toho mala ťažiť aj vaša psychika, pretože hlavolam stanovuje jasný cieľ, ktorý sa dá – a mal by sa dať – dosiahnuť v rozumnom časovom rámci.

Tak si nájdite na i-puzzle.sk svoje obľúbené motívy a počet dielikov, pri ktorých spájaní sa príjemne zabavíte s celou rodinou.

Zdroj obrázka: Rido/Shutterstock.com

Komentáre