Nezaradené

Ako si poradiť v podmienkach a situáciách, v ktorých je náš zrak bezmocný

termonivzia

Zrak je jedným z najdôležitejších zmyslov, pomocou ktorého sme schopní fungovať v akýchkoľvek podmienkach a životných situáciách. Je to jedna z najdôležitejších vecí, ktoré v našom živote dominujú. Predsa len sa ale vyskytujú aj situácie, ktoré nášmu zraku uniknú. Nedokážeme vidieť v tme a nevieme si poradiť s odhalením zón, ktoré predstavujú možné riziko teplotných únikov.

Našťastie sú tu dokonalé zariadenia – optika, ktorá si s týmito situáciami poradí. Dokážeme vďaka nim odhaliť prípadné nebezpečenstvo, vidieť v tme alebo nájsť miesta, kde sa vyskytuje najväčšie množstvo   tepelných mostov.  Ide o nočné videnie a termovíziu, ktoré nepoužívajú iba poľovníci na poľovačke v lese.

Termovízia odhalí všetko

Klíma v miestnosti je dôležitá, no nie každá stavba a jej konštrukcia ju vzhľadom na materiály a typ dokáže zaručiť. Najmä v oblasti okien, strechy, a dverí sa vyskytuje najväčšie množstvo tepelných únikov, ktoré môžu teplotu v miestnosti znížiť aj o niekoľko stupňov. Pomôcť vám ich odhaliť môže kvalitná termovízia. Ale to nie je všetko.

Okrem teplotného komfortu v interiéri sa postará termovízia aj o bezpečnosť, na ktorú video systémy niektorých kamier jednoducho nestačia.

Jedným z najznámejších spôsobov presnejšej detekcie a identifikácie prienikov pri minimalizácii falošných poplachov je bezpečnostný systém s funkciou termovízie. Termovízia pracuje so špeciálnymi tepelnými snímačmi a senzormi, vďaka ktorým je možné odhaliť naozaj všetko.

Nočné videnie

Pre ešte lepšiu kontrolu nad svojím majetkom by ste si mohli zaobstarať nočné videnie. Monokulárne nočné videnie je jedným z najjednoduchších typov zariadení nočného videnia. Zariadenie sa skladá zo šošovky, zosilňovača signálu, ktorý najčastejšie pôsobí ako elektronicko-optický konvertor a okulára, v ktorom používateľ sleduje obraz získaný ako výsledok spracovania. Účelom je zviditeľniť voľným okom viditeľnú časť krajiny a objekty, ktoré inak nie sú pre zlé viditeľné podmienky a osvetlenie na dosah nášho zraku.

Používajú sa pri love, outdoorových aktivitách, pri výskume, policajných operáciách a spomínanej ochrane majetku. A to najdôležitejšie na záver je, že si ich vďaka dostupným cenám môžete dovoliť už aj vy.

Komentáre