Technológie

Ako vybrať ten správny toner

tlaciaren

Pokiaľ máte doma tlačiareň, možno ste sa aj vy už poriadne potrápili s výberom toneru. Na trhu totiž veľmi bohatá ponuka, a tak neprekvapí, ak sa v tomto mori bežný užívateľ začne topiť. Nezúfajte, pri výbere vám nabudúce pomôžu nasledovné tipy.

 Lacné tonery alebo originál?

Vedeli ste, že prvá ihličková tlačiareň sa sériovo začala vyrábať už v roku 1968? Tento praktický pomocník sa odvtedy dostal do každej kancelárie aj mnohých domácností a dnes by sme si bez neho niektoré činnosti ani nevedeli predstaviť. Veď komu by sa chcelo s každou stranou na tlač bežať do špecializovanej firmy, kde by vám ju vytlačili?

Pri kúpe nových tonerov je namieste otázka je, či kupovať originálne alebo lacné tonery. Pokiaľ ste podnikateľ, ktorý potrebuje tú najvyššiu kvalitu tlače, alebo aj bežný užívateľ domácej tlačiarne, nemusíte používať len originálne tonery. Pokojne postačia aj lacné tonery, ktoré šetria na nákladoch na tlač.

Ak siahnete po alternatíve, je dôležité kúpiť lacný toner, ktorý je kompatibilný s vašou tlačiarňou. Pokiaľ neviete, ktorý vybrať, pri nákupe sa poraďte s odborníkom. Predajca tonerov má oveľa lepší prehľad a poradí vám ako vyberať. Pri nákupe online nájdete na stránke predajcu tiež možnosť zadať presný názov vašej tlačiarne. Po jeho zadaní sa vám zobrazia len tie produkty, pri ktorých sa môžete spoľahnúť na 100 % kompatibilitu.

Máme jeden tip

Lacnejšie alternatívne tonery sú dostupné aj pre značku tlačiarní Brother. Tonery Brother predstavujú kvalitu, ktorá vás nesklame pri ich výmene ani samotnej tlači. Sortiment v overenej kvalite zahŕňa možnosť pre farebnú i čierno-bielu tlač. Alternatívne tonery Brother naplnia vaše očakávania, aj čo sa týka množstva vytlačených strán. Ich kapacita je totiž porovnateľná s originálnymi tonermi.

Komentáre