Lifestyle

Porovnanie cien PZP v roku 2021

auto udi

Poisťovne stanovujú ceny PZP najmä individuálne a nemenia sa tak dramaticky, ako bolo zvykom v minulosti. Nárast alebo pokles cien PZP závisí najmä od individuálnych kritérií posudzovaných pri každom klientovi. Ako si teda overiť cenu PZP pre rok 2021?

Určovanie cien PZP

Medzi hlavné kritériá, na ktoré poisťovne berú ohľad pri výpočte ceny PZP sú údaje o vozidle a jeho majiteľovi. Patria medzi ne napríklad značka vozidla, výkon, škodovosť, vek majiteľa vozidla a región či oblasť, v ktorom sa vozidlo najčastejšie pohybuje. Dôležitá je najmä škodovosť a teda počet a výška škôd, ktoré klient spôsobil a boli pokryté zo strany poisťovne.

Väčšina poisťovní však berie do úvahy kombináciu viacerých faktorov. Napriek tomu sa ale ceny PZP môžu v rôznych poisťovniach razantne líšiť.

Overenie a porovnanie aktuálnych cien

Aktuálna krízová situácia na Slovensku v roku 2020 prispela k nižšiemu počtu nehodovosti, keďže sa na cestách počas roka pohybovalo menej áut. Aj takéto situácie sa následne môžu odraziť na zmenách cien PZP. Ideálne je porovnanie aktuálnych cien prostredníctvom online aplikácie kalkulačka PZP, ktorá vždy obsahuje aktualizované ponuky všetkých poisťovní.

Porovnanie PZP prostredníctvom online aplikácie sa oplatí najmä v dvoch prípadoch. Keď plánujeme uzatvoriť nové povinné zmluvné poistenie alebo sa blíži výročie starej zmluvy. Vďaka aplikácií je tak možné zistiť, či stará zmluva poskytuje dostatočné výhody aj v nasledujúcom roku za výhodnú cenu, alebo sú na trhu lepšie ponuky.

Nová zmluva PZP

Pri uzatváraní novej zmluvy nie je potrebné navštíviť pobočku poisťovne. Najjednoduchšie je vybrať si výhodnú ponuku online, prostredníctvom aplikácie pre porovnanie PZP. Porovnanie ponúk viacerých poisťovní nám poskytuje možnosť si vybrať tú najvýhodnejšiu a poisťovne často poskytujú zľavy či iné bonusy za uzatvorenie zmluvy online.

Všetky potrebné dokumenty sú klientovi doručené na e-mail a môže vyraziť na cesty. Povinné zmluvné poistenie uzatvorené cez internet je teda najrýchlejší, najvýhodnejší a najjednoduchší spôsob ako získať PZP v roku 2021.

 

Komentáre