Zaujímavosti

Jed, ktorý ničí vaše kosti. Aj napriek tomu ho pijeme, niektorí aj denne!

Jed, ktorý ničí vaše kosti. Aj napriek tomu ho pijeme, niektorí aj denne!

Jed je súčasťou našej stravy dnes už úplne bežne. Viete, čo sa deje vo vašom tele napríklad pri pití koly? Mnohých to ani len netrápi, aj napriek tomu, že tento nápoj má mnohé neblahé účinky. Bývalý farmaceut Dr. West Conner vysvetľuje všetky efekty tohto hnedého nealkoholického drinku na svojej webovej stránke. Pozri sa na to, čo sa môže stať:

Prvých 10 minút

kola ako jed

Množstvo cukru putujúceho vo vašom tele sa rovná 10 lyžičkám (100% odporúčanej dennej dávky). Vaše telo to nedokáže odhaliť, pretože fosfáty zakrývajú jeho chuť.

Po 20 minútach

Hladina glukózy sa zvýši, zatiaľ čo zásoba inzulínu je „vybitá“. To je dôvod, prečo pečeň pretvára dostupný cukor na tuk.

Po 40 minútach

Kofeín z koly je úplne pohltený vašim telom. So zrýchlením cirkulačného toku vyplavuje doň pečeň ešte viac cukru.  Receptory adenozínu v mozgu sú zablokované, a preto sa nebude cítiť vyčerpaní.

Po 45 minútach

Telo odstaví značné množstvo dopamínu a váš mozog sa zameria na pocit radosti. To isté sa deje pri užívaní heroínu.

V 60 minúte

Vápnik, horčík a zinok sa pripútajú vďaka fosfátovým kyselinám k nižšiemu tráviacemu systému. Preto sa trávenie zrýchli. Vďaka nesmierne veľkému množstvu cukru a náhradných sladidiel sa močom vyplaví veľa vápnika.

Po 60 minútach

Teraz sa do toho vloží kofeín a jeho diuretické vlastnosti (či inak povedané, budete potrebovať navštíviť toaletu). Počas tohto vyprázdňovanie sa z tela vyplaví všetok horčík, vápnik, zinok a rovnako aj sodík, elektrolyty a voda.

Po dlhšej chvíli po 60 minútach

Teraz sa cukor odbúra a vy ste náladovejší a lenivejší. Všetka voda je z tela vyplavená a s ňou aj všetky dôležité a zdraviu prospešné prvky. Vaše telo samozrejme potrebuje tieto doplnky, obzvlášť pre tráviaci systém, kosti a zuby. Pitím koly sa taktiež zvyšuje šanca na cukrovku. Myslím, že používanie inzulínového pera a podobných zariadení nie je to, čím sa chcete zaoberať.

Veľké množstvo ľudí ani len netuší o tom, čo kola spôsobuje ich telu. Pokračujú v jej pití, niektorí aj každý deň. Preto by ste tento článok mali ukázať každému, koho stretne. Pre ich vlastné dobro. Takéto nápoje nemajú pre vaše telo žiadnu pridanú hodnotu, naopak ochudobňujú ho o bohaté živiny. 

Komentáre