Technológie

Nepodceňujte tonery! Kvalita tlače je vašou vizitkou

Kvalitná tlač na obchodných dokumentoch, ale aj na záverečných či iných školských prácach, je dôležitou súčasťou toho, ako sa prezentujete. I keď kvalita často stojí niečo navyše, pri tlači vás aj čisto a výrazne vytlačené stránky môžu vyjsť lacnejšie. Prezradíme vám, ako je to možné.

Originálny alebo kompatibilný toner?

Keď kupujete nový toner do tlačiarne, na výber máte originálny alebo kompatibilný. Originálne tonery do tlačiarne sú zárukou ostrosti tlače a výrazných farieb. Môžete sa spoľahnúť aj na to, že pri ich výmene nedôjde k žiadnym problémom. Za originálnu značku výrobcu vašej tlačiarne si však musíte priplatiť, čo navyšuje náklady na každú vytlačenú stranu. Pri menšom počte strán sa to nemusí javiť ako vysoká suma, ak však tlačíte pravidelnejšie, náklady sa navyšujú viac.

Riešením na zníženie výdavkov na tlač sú kompatibilné tonery. Od ich kúpy mnohých odrádzajú obavy z nekvalitného prevedenia a poškodenia tlačiarne. Pri nákupe je preto namieste opatrnosť. Aby ste sa mohli na zakúpený produkt plne spoľahnúť, hľadajte predajcu, ktorý disponuje potrebnými certifikátmi. Znakom spoľahlivosti je tiež poskytovaná záruka 24 mesiacov na všetky kompatibilné tonery do tlačiarne.

Spoľahlivé neznačkové tonery

Kompatibilné tonery sú pre konkrétny typ tlačiarne rovnako vhodné ako originálne. Môžete si ich pritom zakúpiť pre všetky značky tlačiarní. Či už máte tlačiareň HP, Canon, Brothers, Dell, Samsung alebo hľadáte tonery OKI, vybrať si ich môžete pre čiernobielu aj farebnú tlač.

Tonery OKI aj pre ostatné značky sa vyrábajú z nových dielov. Môžete sa spoľahnúť na to, že sa budú vymieňať rovnako ľahko ako originálne. Magnetický valec, čipy a stierky tonera sú zapečatené, očakávať môžete tiež rovnakú kvalitu tlače. Nečakajú na viac žiadne sivé šmuhy ani nejasné písmená či obrázky, sú preto zárukou výbornej čitateľnosti textu a ostrých farieb.

Zdroj obrázka:  pticelov/Shutterstock.com

Komentáre