LifestyleTrendy a nákupy

Ako na styling vlasov doma?

Ako na styling vlasov doma?

O styling našich vlasov sa pred väčšími udalosťami väčšinou starajú profesionáli. Len máloktorá dáma sa odváži si sama urobiť nejaký náročnejší účes. Súčasná situácia nám však veľmi nedáva na výber a tak si musíme vlasy upravovať sami a aj keď nie je veľa spoločenských príležitostí, krásne a atraktívne sa chceme cítiť stále. To že nemôžete momentálne navštíviť kaderníctvo v Bratislave , ale nemôže znižovať vaše sebavedomie. Pozrite si naše tipy a triky na styling vlasov doma, vďaka čomu si môžete vytvoriť krásny účes a cítiť sa omnoho sebavedomejšie.

Vlasy ak základ vzhľadu

Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy. Pekne upravené vlasy pritom nemusia zabrať ani veľa času, no urobia nesmiernu zmenu vo vašom finálnom vzhľade. Veľký význam majú upravené vlasy aj pre vaše sebavedomie, pretože s mastnými vlasmi trčiacimi na všetky strany nie je jednoduché cítiť sa príťažlivo. Základom ákehokoľvek vlasového stylingu sú kvalitné produkty, ktoré vám zaručia výdrž vášho účesu po celý deň a rovnako sa vám s vlasmi bude lepšie manipulovať.

styling

Začiatok vášho vlasového stylingu by malo predstavovať umytie vlasov. Vlasy si umývajte šampónom a kondicionérom určeným na váš typ vlasov. Kondicionér vám uľahčí rozčesávanie a zocelí vlasové končeky. Pokiaľ si vlasy musíte po umytí fénovať, nezabudnite aj na prípravok, ktorý ochráni vaše vlasy pred tepelnými úpravami. Vlasy si vyfénujte ako obyčajne. Následný styling je samozrejme podľa vašich preferencií, no pozrieme sa na pár prípravkov, ktoré vám s akýmkoľvek stylingom zaručene pomôžu.

Samotné umývanie a starostlivosť o vlasy sú však pre váš výsledný styling nesmierne dôležité. Správna výživa zaručuje, že vlasy sú zdravšie, hustejšie, lesklejšie, ľahšie sa rozčesávajú a tak sa s nimi aj lepšie pracuje. Okrem stylingu sa teda určite treba zameriavať aj na voľbu správnych príspevkov a do hĺbkovej starostlivosti investovať váš čas aj peniaze.

Prípravky na styling

styling

Skvelým prípravkom na styling je tužidlo. Existujú rôzne druhy, no zväčša zaručia objem a rovnako sa po nich menej mastia vlasy. Aplikácia je rozdielna vzhľadom na rôzne druhy, no vo všeobecnosti sa s vlasmi po aplikácii tužidla omnoho lepšie manipuluje. Ideálne je najmä pre dámy, ktoré majú suché, nepoddajné, krepovité a jemné vlasy, pretože umožňuje skvelý následný styling.

Okrem tužidla plnia túto funkciu aj rôzne peny, či pasty, ktoré sa tiež zameriavajú na lepšiu modeláciu vlasov do účesu. Veľmi obľúbeným prípravkom je aj suchý šampón, ktorý nielen zamaskuje mastné vlasy, ale aj dodá objem a opäť sa po ňom lepšie manipuluje s vlasmi a tvorí účes. Ak máte veľa baby vláskov, skvelým tipom môže byť aj obyčajný gél na vlasy, ktorý používajú aj páni, na ich zahladenie.

Pre váš styling je tiež nevyhnutné použitie laku na vlasy. Ten sa používa až po finálnom výsledku, na výsledné zafixovanie účesu. Používajte laky, ktoré vlasy nezlepia, no zároveň zaručia výdrž účesu. Takýmto stylingom si totiž nielen užijete krásne vlasy a doprajte si dávku osobitnej starostlivosti, ale zároveň ušetríte aj množstvo času, pretože kvalitný styling vydrží aj niekoľko dní.

Komentáre