Radostné šantenie detí na záhradnej trampolíne často nemá konca-kraja a patrí k obľúbeným letným aktivitám na čerstvom vzduchu. Ak sa však po sezóne alebo počas nej na vašej trampolíne objavili nejaké poškodenia, vôbec nemusí byť nutné kupovať opäť novú trampolínu. Vhodné príslušenstvo k trampolínam môže vyriešiť vaše problémy.
Treba naozaj kupovať novú trampolínu?
Niekedy sa stane, že aj pri tej najlepšej starostlivosti o trampolínu sa na nej objavia nedostatky, ktoré by ste nemali ignorovať. Hoci je údržba trampolíny naozaj nenáročná, vplyv slnečného žiarenia či iné faktory bohužiaľ neovplyvníte a tie môžu spôsobiť poškodenia, s ktorými by sa už trampolína používať nemala.
Mnohí z nás sa pri pohľade na pretrhnutú sieť alebo skákaciu plochu len bezradne chytia za hlavu a začnú sa pozerať po novej trampolíne, ale vo väčšine prípadov to naozaj nie je nutné. Častokrát stačí namiesto investície niekoľko stoviek eur, ktoré by ste minuli na novú trampolínu, vymeniť poškodené súčasti a máte po probléme. Trampolína bude opäť ako nová a vaše deti môžu opäť pokračovať v nespútanej zábave.
Príslušenstvo k trampolínam nájdete tu: https://hop-sport.sk/prislusenstvo-k-trampolinam/
Výmena poškodených častí vám ušetrí nemalé peniaze
Medzi súčasti trampolíny, ktoré bez problémov za pár desiatok eur vymeníte, patrí napríklad ochranná sieť. Bez nej by deti nemali trampolínu používať, aby si v zápale hry pri vypadnutí na zem neublížili. Vždy teda starostlivo skontrolujte, či je sieť bezchybná a ak to tak nie je, vymeňte ju za novú. Vplyvom ultrafialového žiarenia a poveternostných faktorov totiž časom dochádza k oslabeniu siete a na niektorých miestach sa môže pretrhnúť. Pri nákupe novej siete sa zamerajte na to, či je určená pre váš priemer trampolíny.
Okrem toho nájdete na trampolíne aj oceľové tyče, na ktorých je upevnená ochranná sieť. Aby boli vaše deti chránené pred modrinami a hrčami, ktoré by si úderom o tieto tyče mohli spôsobiť, z bezpečnostných dôvodov sú obalené mäkkým penovým materiálom. Ten je však neustále vystavený UV žiareniu, takže časom stráca pôvodné vlastnosti a začína sa rozsýpať. Ak už teda pri dotyku cítite, že sa z neho oddeľujú malé kúsky a už neposkytuje takú ochranu, ako v časoch stopercentného stavu, nahraďte ho. V prípade núdze, ak nezoženiete originálne penové návleky, si môžete pomôcť aj izoláciou na vodovodné rúry, ktorú zoženiete doslova za pár drobných.
Ďalšou časťou trampolíny, ktorá sa zvykne časom poškodiť, býva skákacia plocha. Ani pri jej poškodení netreba starú trampolínu odpisovať, ale stačí ju nahradiť novou skákacou plochou a zábava môže pokračovať ďalej. Vyberajte si takú, ktorá je vyrobená z odolného a dostatočne elastického polypropylénu, čo má okraje viacnásobne prešité. Vďaka tomu bude vymenená skákacia plocha dlho slúžiť.
Bezpečnosť vždy na prvom mieste
Aby sa dobrodružstvo na trampolíne nepríjemne nezvrtlo a aby sa nenapáchali škody, vždy si dajte záležať na tom, aby bola trampolína ukotvená a umiestnená na vhodnom povrchu. Aj tým totiž predlžujete jej životnosť.
Zdroj foto: Mark Umbrella / Shutterstock.com
Komentáre