LifestyleŠport a zdravieZaujímavosti

Zastavte proces starnutia s farebnými potravinami

Zastavte proces starnutia s farebnými potravinami

Proces starnutia je prirodzenou súčasťou ľudského cyklu života. Napriek tomu sa ľudia už od dávnych vekov snažia prísť na spôsoby, ako zastaviť starnutie alebo aspoň spomaliť jeho proces. Starodávne kultúry sa doslova predbiehali v tom, ktorá z nich príde s účinnejším elixírom na večnú mladosť.

Odpovede však netreba hľadať v dávnej minulosti. Stačí sa len pozorne rozhliadnuť okolo seba a hneď zistíme, čo je príčinou nášho rapídneho starnutia. Nie je to nič iné ako naša strava a spôsob života. Konzumujeme nekvalitné a nebezpečné potraviny, ktoré zanechávajú na našom zdraví hlboké „rany“.

?Zoznam 6 zdravých a chutných potravín plných farieb, ktoré vám pomôžu spomaliť proces starnutia, urobia vás zdravšími a krajšími zároveň:

Cvikla v boji proti starnutiu

Červená repa dodá vašim šalátom krásnu sýtočervenú farbu. Má výborný detoxikačný účinok pre telo a vďaka kremíku zabezpečuje aj mladistvý vzhľad, pevné vlasy a nechty. Môžete ju uvariť, ale najviac z nej vyťažíte za surova. Pridajte ju teda do šalátu ako jednu z najúčinnejších surovín a vaše telo sa vám poďakuje.

Čučoriedky sa o vás postarajú

Vysoký obsah antioxidantov v čučoriedkach zabraňuje zostarnutiu pokožky ako aj všetkých buniek v tele. Ak si toto drobné ovocie nájde miesto aj vo vašom jedálničku, vrásky vás už viac nebudú trápiť a vaša pleť bude prekypovať zdravím.

Avokádo na jemnú pokožku

S pomocou avokáda bude vaša  pokožka hydratovaná a jemná. Avokádový olej ju spevní, urobí ju elastickejšou a zároveň odolnejšou voči starnutiu.

Citrón vás zbaví vrások

Citrón rozžiari vašu pleť. V podobe rôznych pleťových masiek môže slúžiť na vonkajšie použitie, hoci efektívnejšie zaúčinkuje proti širokému spektru chorôb, keď ho budete konzumovať. Obsahuje vysokokvalitný vitamín C nevyhnutný na udržanie dobrého zdravotného stavu. Citrón má schopnosť produkovať kolagén a vďaka tomu dokáže odstrániť vrásky z vašej tváre. Výsledný efekt – samozrejme omladenie.

Sladké zemiaky na omladenie

Sú nabité betakaroténom, čo je ďalšia z dôležitých látok prospešných pre naše zdravie. Hneď ako sa betakarotén dostane do nášho tela, mení sa na vitamín A. Ten výrazne napomáha tomu, aby naša pokožka vyzerala mladšie, lesklejšie, žiarivejšie a tak bola odolnejšia proti starnutiu.

Paradajky chránia pokožku pred slnečným žiarením

Paradajky chutia výborne a navyše majú veľa pozitívnych účinkov na naše zdravie. Lykopén, ktorý paradajky obsahujú, chráni pokožku od škodlivého slnečného žiarenia. Taktiež zabezpečuje hydratáciu pokožky, čo znamená, že konzumáciou paradajok budete zase o krok bližšie k vytúženej večnej mladosti.

Každá zo spomínaných potravín v tomto zozname má vlastné tajomstvá, ktorými pôsobí na naše celkové zdravie. Všetky však majú spoločného menovateľa, ktorým je účinná pomoc v našom večnom boji proti starnutiu. Jedzte farebné potraviny a ostaňte večne mladý!

Komentáre