Nezaradené

Ako sa starať o dámske nohavice, aby vyzerali dlho ako nové

Nohavice sú jedným z najdôležitejších prvkov šatníka každej ženy. Sú základom mnohých štylizácií, od ležérnych až po elegantné. Aby však naše nohavice vždy vyzerali dobre a zachovali si svoj pôvodný tvar, musíme sa o ne správne starať. Nižšie uvádzame niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré udržia dámske nohavice v skvelom stave po dlhú dobu.

Zvoľte správnu teplotu prania

Skôr ako začnete prať nohavice, venujte pozornosť štítku s pokynmi na pranie. Zvyčajne sú uvedené teploty a programy, ktoré najlepšie vyhovujú typu tkaniny. Príliš vysoká teplota môže spôsobiť, že sa dámske nohavice (https://wearmedicine.sk/k/ona/oblecenia/nohavice) zdeformujú a príliš nízka teplota neodstráni nečistoty. Je tiež potrebné pripomenúť, že niektoré materiály, ako je vlna alebo hodváb, vyžadujú špeciálnu starostlivosť a je lepšie ich nechať vyprať v čistiarni.

Používajte vhodné pracie prostriedky

Pri výbere pracieho prostriedku na pranie nohavíc stojí za to venovať pozornosť jeho zloženiu. Najlepšie je vybrať prostriedky, ktoré neobsahujú fosfáty, enzýmy a bielidlá, pretože môžu poškodiť farbu látky a urýchliť jej opotrebovanie. Namiesto toho je lepšie zvoliť jemné pracie prostriedky, ktoré neobsahujú škodlivé látky.

Otočte nohavice naruby

Pred vložením do práčky nohavice vždy obráťte naruby. Vďaka tomu sa vyhneme stopám po nitkách a ochránime farbu pred vyblednutím. Pokiaľ ide o sušenie, tiež sa oplatí dať nohavice na sušičku tak, aby ležali na na rubovej strane.

Vyhnite sa sušeniu v sušičke

Sušenie nohavíc v sušičke ich môže zdeformovať a skrátiť ich životnosť. Je lepšie staviť na prirodzené sušenie, napr. na sušičke alebo naplocho. Ak nemáme možnosť nohavice rozložiť a záleží nám na čase, oplatí sa zvoliť režim sušenia pri nízkej teplote.

Postarajte sa o detaily

Okrem bežného prania a sušenia sa oplatí postarať sa aj o detaily nohavíc, ako sú gombíky, zipsy a ozdoby. Pred praním alebo žehlením ich odstráňte, aby sa nepoškodili. Ak sa však nejaký prvok poškodil, oplatí sa ho čo najskôr opraviť, aby nedošlo k ďalšiemu poškodeniu a potrebe vymeniť nohavice za nové.

Komentáre