Nezaradené

Pracovné oblečenie a obuv do každého počasia

Patríte medzi zamestnávateľov, ktorí majú povinnosť poskytnúť zamestnancom pracovné oblečenie? Alebo sa chystáte prerábať dom či postaviť altánok a hľadáte odolné odevy a obuv do každého počasia na súkromné účely? Poradíme vám, na čo myslieť pri výbere, aby vám zvolené kúsky vyhovovali po každej stránke.

Pracovné oblečenie, ktoré vydrží

I keď si ako pracovné oblečenie môžete vybrať staré rifle alebo tepláky, táto voľba vám neposkytne to, čo potrebujete. Rifle by vás mohli pri niektorých pohyboch obmedzovať, tepláky sa ľahko zachytia o vytŕčajúci kus dreva či klinec. Úlohou pracovných odevov je chrániť pri práci, poskytnúť slobodu pohybu a pohodlie. Bez týchto vlastností by pracovné oblečenie nesplnilo svoj účel.

Ako vyberať?

Keď vyberáte kvalitné pracovné oblečenie, samozrejmosťou je vhodnosť na druh vykonávanej práce. Pracovné odevy sa môžu líšiť tiež podľa ročného obdobia, počas ktorého ich budete používať a mali by ste klásť dôraz na kvalitu materiálu. Mal by byť predovšetkým pevný a dobre odolávať oderu. Vhodnou voľbou bude kombinácia bavlny a polyesteru, ktorý ju spevňuje. Dôležitá je tiež gramáž látky, mala by byť minimálne 250 g/m2. 

Aby pracovné oblečenie vydržalo všetku námahu, skontrolujte tiež zosilnenia na najviac namáhaných miestach. Ak kupujete montérky, ďalšia vrstva látky by sa mala nachádzať na kolenách. Vhodné je tiež, aby mali možnosť vloženia kolenných výstuh.

Kvalitná obuv pre bezpečnosť pri každom kroku

Súčasťou vybavenia na pracovisko je aj pracovná obuv. Aj tu bude výber závisieť od konkrétnej činnosti či podmienok pri práci. Pracovná obuv ochráni chodidlo pred poranením pri chôdzi a prispieva k jeho ochrane pri páde rôznych predmetov. Aj tu sú preto dôležité materiály, z ktorých je vyrobená.

Ak hľadáte obuv do exteriéru, vhodnou voľbou je špeciálna treková obuv. Má robustnú podrážku, ktorá poskytuje ochranu chodidla pri šliapnutí na ostré predmety. Oceníte tiež kvalitné materiály, ktoré zabezpečia teplo vo vnútri topánky, pričom dokážu odvádzať von všetku prebytočnú vlhkosť. Výhodou je zosilnená špička, ktorá prispieva k dlhšej životnosti topánok. Niektoré modely sú vybavené tiež bezpečnostnou špicou proti prepichnutiu.

Zdroj obrázka:  Love Silhouette/Shutterstock.com

Komentáre